Uygun Evaporatör modelini bulamıyoruz!!!

gokhangu

Üye
Merhabalar
R404a veya 134a soğutma gazıyla çalışan 1/2 beygir kompresör ile bir kabin içindeki evap vasıtasıyla soğuk ortam yaratıyor, sonra bir blower ile kabin girişinden evap üzerine hava üfleterek, 32mm iç çaplı 150 cm uzuluğundaki bir hortumla taşıyarak, hortum çıkış ucunda -15/-18 derece li Ortalama 100metreküp/saat seviyesinde soğuk hava elde etmeye çalışıyoruz. Elimizde 134a ile 800cal'lik evap ile Kabin içinde -32 derecece ulaştığımız halde, havayı sürüp almak istediğimizde -4 dereceli ve ortalama 30- 40 metreküp/saatlik hava alıyoruz. Blower'i güçlendirerek

hortum çıkış noktasındaki hava akış debisini arttırmak istediğimizde, evap verimi ciddi oranda düşüyor. Evap boyutlarımız 30cm*17cm*15cm (yaklaşık), finli ve lamel aralıkları 5mmlik. Evapın soğutulan(evapın içinde bulunduğu) kabin 35cm*20cm*45cm gibi. Bahsettiğimiz görevi görebilecek geometriye sahip bir evap nasıl olmalı artık çok emin olamıyoruz. Uygun geometrinin Kabin ölçüleri uygun evapa göre ayarlanabilir. Sonuçta kabinin bir tarafından blower ile 20 derece ortam havası verip, 32mm çapındaki diğer uçtan 1100litre/dakika hava akış debisiyle -15/-18 derecelerde
soğuk hava elde etmek istiyoruz. Bir öneriniz var mıdır?

Not: Bu basettiğim ürün özelliklerde orjinal bir ürün mevcuttur. 97cm*33cm*46cm boyutlarında olan bir alet. İçerisinde danfoss SC18CL kompresör ile r-404a lı bir sitem kurulmuş. Youşturucunun olduğu kısım tamamen kapalı bir
kasa. Kondenser, kompresör vs bağlantıları ile , güçlü bir blower'ın hava üfleyici ağzı kabine giriyor. Yoğuşturucunun olduğu bölümde finli bir evap mı var, boru tipi midir, bilmiyorum. sistem çalıştığında yoğuşturucunun çıkışından, ortalama 800litre/dakika debisinde ortalama -18derecelerde hava çıkışı mevcut(daldırma tip termometre ile hortum ağzından). Bu özellikleri sağlayacak evap geometrisini şeklini bilmiyoruz. Anlayan tecrübeli arkadaşlardan fikir veya öneri bekliyoruz.

Teşekkür ederim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri