Arçelik Klima Arızası

Merahaba arkadaşlar, arçelik klimam yarım saat kadar sıcak üflüyor sonra soğuk üflemeye başlıyor sorun neden olabilir,dış ünite kapasitörünün yeni değiştirdim. teşekkkürler yardımlarınız ve önerileriniz için

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Valla bendede bu bela vardı, eski odaya kitledim kurtuldum,

bir daıkın birde fujitsu alınca oh be klima buymuş dedim,

bu yazdıgım sizin işinize yararmı bilmem ama benim yaradı, bir yerden aynı bunu okudum vede arçelik ne belamış anladım.

İnşalla çaresini bulursunuz.

merhaba,
kullandığınız klimanın modeli nedir?kapasitörü ne sebeple değiştirdiniz.bence çöpe atılacak yada refüze edilecek ürün değiller çünkü arızaların hepsinin çözümü var.soğutmada sorunsuz çalışan bir ürün ısıtmada neden sorun çıkartsın ki.ısıtma çevriminde işlevi olan her hangi bir kompanent sorunlu olabilir ve çözümüde elbette vardır.alt yada üst segment ürün olması her hangi bir şey ifade etmez.öncelikle olmazsa olmazların tam olması lazım.bunlarda:
1-gaz miktarı
2-hava sirkülasyonu
3-basınç değerleri
4-elektronik kontrol parçalarının sağlamlığı(sensörler)
öncelikle bunların kontrollerini yapın yada yaptırın.
ısıtmada çalışma algoritmasına ters olan bir şey varsada tesbit edilmesi çok ta zor bir şey değil.klimalarda ısıtmada en önemli vazifeyi
4 yollu vana ile kapilary dağılımını sağlayan mekanik checkvalf yapar.muhtemeldir bunlardan birisi sorunlu olabilir.eğer basınç değerleri normal ve uygunsa boru sensörü hata yapıyor olabilir.tecrübeli bir teknik servisten yardım almanızı tavsiye ederim.

kolay gelsin

arçelik duvar tipi 6205ys klima yarım saat sıcak çalışıyor sonra makina duruyor hemen tekrarar soğuk üflemeye başlıyor, sonra tekrar sıcak üflüyor yarım saat soğuk yarım saat sıcak çalışıyor 2 ay önce kapasitör arızası vardı değiştişrdim düzelmişti soğuk çalıştırırken, sıcakda güzel çalışıyordu ama dediğim hatayı yapmaya başladı. bir de hiç su akıtmıyor daha önce sıcakta çalışırken su akıtıyordu.

Son düzenleme:
genelde bu motorlar kalkış yapamıyorlar ondan olabilir

Arçelik klima mı!İlallah bende aynı klimadan ve aynı markadan sorun yaşamıştım.

arçelik duvar tipi 6205ys klima yarım saat sıcak çalışıyor sonra makina duruyor hemen tekrarar soğuk üflemeye başlıyor, sonra tekrar sıcak üflüyor yarım saat soğuk yarım saat sıcak çalışıyor 2 ay önce kapasitör arızası vardı değiştişrdim düzelmişti soğuk çalıştırırken, sıcakda güzel çalışıyordu ama dediğim hatayı yapmaya başladı. bir de hiç su akıtmıyor daha önce sıcakta çalışırken su akıtıyordu.
cihazınızın muhtemelen gazı eksik...

muhtemelen gazı eksik.demiray teknik arkadasında dediği gibi.

gaz eksik oldugu icin cıhaz yarım saat calısınca kondenserde karlanma buzlanma oluyor. bunu eritmek için defrost işlemine başlıyor halıyle iç ünite soğuk uflemeye baslıyor..

Gazını ölçünüz. Emin olmadan kompresör değişimine gitmeyin.

kesinlikle gazında bir problem var ölçülerek gaz şarjı yapılması gerekıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri