Soğutucularda Ekovat Bakım Onarımı

Mesut

Onursal Üye
Onursal Üye
AÇIKLAMALAR
GİRİŞ

DEVRE ŞEMALARI
Kompresörlü Kapalı Soğutma Sisteminin Kısımları ve Çalışma Prensibi
GAZ VERME İŞLEMİNDE KULLANILAN APARATLAR
Vakumlama
Gaz Kaçak Cihazı
Manometre
KOMPRESÖRLER (EKOVAT)
Ekovatın Çeşitleri
Yapısal Olarak Kompresörler
Ekovatın Çalışması
Ekovatın Yapısı
Ekovatta Kullanılan Yağlar
Ekovatın Arızaları ve Bakımı
SOĞUTUCU GAZLAR VE GAZ VERME İŞLEMİ
Soğutucularda Kullanılan Gazlar
Gaz Verme İşlemi
KAYNAK YAPMA İŞLEMİ

Kaynak: megep

Ekli dosyalar

• sogutucularda ekovat bakim onarimi.rar
    3 MB · Görüntüleme: 13
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sagol kardeşim emeğine sağlık işime yarayacak

teşekürü bir borç biliyorum eline saglık

yeni tip ekovat motorlarda yardımcı sargıyı devre dışı bırakan düğme şeklinde hap gibi bir metal nesne veya eleman vardır bu elemanın nasıl çalıştığını ismini bana açıklarmısınız.start rolesi yerine bu eleman kullanılıyor gibi.bu elemanın ilk anda direnci mi azalıp sonra artıyor.

elektronik röle diye adlandırılan (sizin hap'a benzettiginiz) malzemenin elektronikteki adı PTC dir. soguk iken iç direnci düşük olan bu malzeme üzerinden akım geçtikce hızla ısınır ve iç dirençi yükselir sistemde motor çalıştıkca daimi olarak devrededir sıcak oldugu içinde yardımcı sargıya iletim yapamaz ama hiç enerji olmadıgında 2.5 dakikada ortam ısısına döner.

beyinci ali usta çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.bunlar bir fazlı yar.sargılı motorlara yol verme metotlarından en yenisi gibi.eskiden start roleleri kullanılırdı.

mesut beyin yüklemiş olduğu ekowat kopresör bakımı konusunu indiremiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri