BEKO LCD GÖRÜNTÜ ARIZASI

Arkadaşlar boko 66 ekran lcd televizyonda ses var görüntü yok besleme katındaki trafolar sağlam diyotlar sağlam mosfet transistörler sağlam
anlayamadım sorunu florasanlara 24 v gitmiyor

ARKADAŞLAR BU SORUNUMA CEVAP VEREBİLCEK KİMSE YOKMU

Ölçüm yapman gerek 24v devresinde kond kuruması da olabilir fet tr arızası da. İnverter soketini çıkartınca volaj görüyor musun, kısa devre sebepi göremeiyor olabilirsin.

Arkadaşlar boko 66 ekran lcd televizyonda ses var görüntü yok besleme katındaki trafolar sağlam diyotlar sağlam mosfet transistörler sağlam
anlayamadım sorunu florasanlara 24 v gitmiyor

Standby' daki +3.3 volttan 1 sn.'de power on tuşuyla veya kumanda ile çıkarak,yani normal çalışarak bu +12 volt dc. (Ses çıkış katı entegresi için) üretildiğine göre, arka aydınlatma flüoresan sürücü katına da 24 volt'un gidiyor olması gerekir diye düşünüyorum.Bu katla ilgili olan tüm geçme-takma soketleri çıkarıp yeniden yerine takın ve lcd çalışırken de yine ayni voltaj bu arka aydınlatma sürücü katına tam olarak ulaşıyor mu ona bir bakın.Arızanız LVDS kartı veya bunu ekrana bağlayan flexlerden de olabilir,bunlar üzerinde ağırlıklı olarak da durun.Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,360
Kullanıcılar
451,848
Son üye
slhtnozkk1

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri