arkadaşlar devrem çalışıyordu şimdi çalışmıyor

eminnow

Üye
arkadaşlar öncelikle konu yanlış yerde olabilir kusura bakmayın ben bir devre yaptım çalışıyordu şimdi çalışmıyor devrenin malzemeleri şınlarbc546 transistör iki adet 1 adet diyot 4 adet direnç 12 v röle ldr 10k potansiyometre transistörleri değiştirdim ama yine aynı akşam çalışıyordu şimdi çalışmıyor röle mi bozuk lütfen bir ilgilenin şimdiden allah hepinizden razı olsun (bu arada transistörler ısınıyor sadece bir tanesi).değiştirdim hala ısınıyor bir tanesi diğeri ısınmıyor

2013-04-05 11.16.39.jpg2013-04-05 11.16.59.jpg

Şemayı paylaşabilirsen yardımcı olabiliriz veya devrenin altını üstünü çek koy bakalım

kolay gelsin

allah razı olsun tm hemen koyuyom bekle allah razı olsun. kısa devre yapması imkansız akşam çalıştı sabah bi denedim tık yok neden böyle of offffff. bu devrenin yapılış amacı arabada sinyal verdiğimizde tık tık diye ses gelir bunda da gelmesi lazım akşam geliyodu şimdi hiç yok röle mi bozuldu acaba

Son düzenleme:
pardon ldr ile sinyalin ne alakası var ayrıca o tık tık sesi röleden geliyor siz yine röle kullanmışsınız mosfet tarzı transistörle sürerseniz daha mantıklı olur

kolay gelsin

şimdi gelmiyor röleden ses...ldr nin üzerine ışık tutunca röleden ses gelmesi lazım gelmiyor

- - - Updated - - -

o bağlantı kabloları flip flop a bağladım onlar kafanızı karıştırmasın o kabloları söküncede gelmiyor ses

Devreyi arabada kullanmak istiyosun sandım yanlış algıladım sen rölenin tık tık çalışması gerektiğini söylemişsin pardon

yükledim bir bakar mısın allah razı olsun not alcaz meslek lisesi öğrencisiyim akşam geliyodu sabah gelmiyor bunun bir mucize olması lazım nasıl ses gelmez of offffffffffff transistör artık ısınmıyor devreden akım geçmiyor mu

yükledinde bi linkinide koysaydın :)

görükmüyo mu 2.sayfaya bak linkini koydum

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri