vinç sistemleri

hyz

Üye
arkadaşlar vinçlerin elektrik sistemleri hakkında bilgiler lazım yani vinçlerle birlikte verilen kitapçıklar ve şemelar
mannesmann demag,stahlcranes,konecranes,abus gibi vinçlerin bu firmalar bilgilerini nette tam olarak yayınlamıyor yada şifre istiyor yardım ederseniz çok sevinirim iyi çalışmalar...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hyz benden istediğin bilgiler çıktı halinde bende mevcut. bunları scan edip foruma koyabilirim. ama biraz zaman alır. stahl ı Türkiye ye getiren benim firmam. Stahl hakkında her türlü konuda yardımcı olabilrim. özellikle istediğin bir model varmı stahl da.

sevgili eraykirimli ilgin için sagol stahl vincin sh ve shw modellerinin şemalarını ya sen daha iyi bilirsin aslında vinçlerle birlikte verilen kitapçıklar ve şemalar lazım bitirme ödevi için araştırma yapıyorum bu işte
en kapsamlı proje kitapçıkları almanlar hazırlıyor o yuzden stahl,demag ,kone ,swf,abus gibi firmaların kaynakları benim için önemli güralp vinçte bu işte baya iyiler fuarda ziyaret ettim forumda sana raslamak büyük şans

bence abus vinçlerle uğraşma biz onların yaptığı panoyu söküyor yerine kendi yaptığımız panoları koyuyoruz

sevgili hyz kardeş msj akdım senin bahsettigin modeler üzerinde değilde daha cok liebheer,potain,raımondi,tgm,simma,fm gru,bpr cadillon,kayser gibi makinler üzerinde calışıyorum.bunların projeleri de zaten yeni gelenlerin üzerinde mevcut ama eski modellerde proje bulmak baya sorun servisler pek yanaşmıyor proje vermeye. bu gibi sistemler hakkında sorun olursa mailimi biliyorsun zati projeleri scan etmek baya bir zaman alacaktır.

arkadaşlar arştırmalarım devam etmekle beraber elde ettigim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim size gönderdigim dökümanda demag vinç hakkında bir şema var dedim ya almanlar bu konuda gerçekten uzman adam lar ne güzel ve itinalı proje hazırlamış araştırıyorum türk vinççiler neden böyle projelerini yayınlamıyorlar neyden çekindiklerini anlayamıyorum arkadaşlar bu tarz dökümanları olan lütfen burada yayınlasın hem bizim gibi ögrencilere hemde vinççi arkadaşlara yararı olacaktır birde gerçekten yardım etmek isteyen arkadaşlar benim dökümanlarım var ama çıktı şeklinde diyorsa adresimi özel msj yoluyla verebilirim ( samimi olanlar için) kargoylada olabilir.ben bu konuda bilgi topladıkça sizlerle paylaşacam kim bilir bu vesileyle birilerine yardım edebidiysek ne mutlu

beyler nen bu şemlara bakacam da indirkten sonra hangi prog. ile acıyozz:m63:

ahmet1 ' Alıntı:
bence abus vinçlerle uğraşma biz onların yaptığı panoyu söküyor yerine kendi yaptığımız panoları koyuyoruz

Hayırdır bizde abuslardan kullanıyoruz ama şu ana kadar kontaktör haricinde bir arızaya rastlamadık o arızaların olmasıda normaldir sizde ne sorunu çıktıki

arkadaşım ben sana abus bilgilerini göndereyim diyecem ama hepsi döküman olarak var pc de olsa neysede yaklaşık 100 sayfa nasıl yaparız onu düşünüyorum

ahmet1 ' Alıntı:

bizim fabrika şartlarında abus vinçler arıza yapmadan uzun süre çalışıyorsa her yerde çalışır. ayrıca malzeme ve işçilikleri de çok pahalıdır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri