Aşırı akım rölesi çalışma prensibi nedir?

badyyum

Üye
Aşırı akım rölesi çalışma prensibi nedir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aşırı akım rölesi şebekeden çekilen akım set edilen değeri aştığında belli bir zaman gecikmesi veya ani açma yaparak çalışır. Bu röle iki faz ve üç faz kısa devrelerinde de çalışır. İki faz kısa devresinde toprak rölesi çalışmaz.

Fazdan ve nötrden geçen akımlar karşılaştırılır. Aradaki fark, cihazın değerini ( Hayat kurtarma için 30mA, yangın koruma için 300mA) aştığında koruma için enerjiyi keser.

- - - Updated - - -

Arada fark olması devrede bir yerde kaçak olduğunu gösterir.

Fazdan ve nötrden geçen akımlar karşılaştırılır. Aradaki fark, cihazın değerini ( Hayat kurtarma için 30mA, yangın koruma için 300mA) aştığında koruma için enerjiyi keser.

- - - Updated - - -

Arada fark olması devrede bir yerde kaçak olduğunu gösterir.

bahsettiğiniz kaçak akım rölesidir aşırı akım koruma rölesi değildir.

Hangi aşırı akım rölesinden bahsediyorsunuz? Sekonder aşırı akım rölesi? termik aşırı akım rölesi? termik-manyetik aşırı akım rölesi?
Sitede hepsiyle ilgili bilgi mevcuttur.

Sağ üstte cofaso7 reklamının altında arama kutusuna aramak istediğiniz konuyla ilgili kelimeleri yazarsanız bununla ilgili sayfaların hepsini görürsünüz benim size vereceğim birkaç linkten çok çok daha fazlasına ulaşmış olursunuz.

Son düzenleme:
Bana hepsinden link atarmısın.

Sayın osiloskinin cevabı doğru diye biliyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri