UPS SORUN....

Arkadaşlar bugün başıma gelen bir sıkıntıyı yazmak istedim,çalıştığım yerin ups panosundaki sigortanın biri kaçak akım sigortasını attırıyor.Sigortayı kaldırdığımda tekrar 5-10 saniye içinde k.a.r ni aynı şekilde attırıyor.Sigortanın gittiği odaya baktım prizde bi sıkıntı falan yoktu,sigortayı ve k.a.r ni değiştirdim yine aynı şeyler oldu ve en son çare olarak panodan o hatta giden toprağı kestim sorun çözüldü bidaha atmadı sigorta.Acaba ileriye dönük bi sıkıntı olurmu?sıkıntı toprak-nötr arası bi temasmı var acaba???

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ups in bağlı olduğu prizden toprak hattını devre dışı bırakmak çözüm değil sadece KAR devreye girmesini önlemektir, Sana tavsiyem toprak hattını geri bağla Ups e bağlı tüm cihazların bağlantılarını ayır önce onları tek tek prize tak belki onlardan birisi KAR deveye sokuyordur onlarsa sorun yoksa ups de kapalı olsun ve hiçbir cihaz bağlı olmasın sonra ups i fişe tak KAR atmazsa bide ups aç dene önce sorun nerede onu bulalım

Prize hiçbirşey takılı değilken bile aynı şekilde attırıyordu ama sigorta kar'ı...

o hatta ait toprak nötr omaj ve gerilim değerlerine bak.sistemin prizleri boşta iken atıyorsa prizlere kabloya bak sırası ile

UPS çıkışı notr ile diğer panodan gelen toprak herhangibir şekilde birleşiyormu?

toprağı kestikten sonra şun bi sıkıntı yok...bizim ups 160 kva ups panosuyla diğer pano ayrı birbirinden ustat.

Ben panolar aynı demedim ki. UPS e cektigin toprak hattını ayrdıgında sorun olmadıgı soyluyorsun. Demekki notur ve topragin UPS yada UPS dagıtım panosunda birbirine devre veriyor. Notur dagıtm klemensin, topraklama klemensi tipinde olabilir mi? Kolay gelsin

Atan sigortanin ucundaki cihaz nedir? Chiaz da problem olabilecegini de goz onune almak gerek. Toprak iptali yapilmamalidir.

prize birsey takili deilken bile atiyor diyor arkadas. ups notur toprak baglantisini kontrol etmesi lazim. notr klemensi yalns seclmis olabilir.​

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri