Topraklı priz bağlantısı nasıl yapılır?

ergintas

Üye
lütfen sabah yapmam gerek dükkan'a nalbur'dan 2 tane priz aldım biri bana detaylı anlatabilir mi bu konu altından hangi kablo hangi girişe gibi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
elektrikçi çağır bağlasın. Bilgin yoksa lütfen elleme

gözümün önünde akıma kapılan birini gördükten ve sag kolunda yanıkları gördükten sonra risk almak umurumda değil. İnsanın canı, hayatı aptal bir kaç prizden ve erkeklikten daha önemlidir.
Dostum.
Priz nasıl değiştirilir? - UZMANTV
(Maxim bu gece sana dönücem mesajını aldım.)

gözümün önünde akıma kapılan birini gördükten ve sag kolunda yanıkları gördükten sonra risk almak umurumda değil. İnsanın canı, hayatı aptal bir kaç prizden ve erkeklikten daha önemlidir.
Dostum.
Priz nasıl değiştirilir? - UZMANTV
(Maxim bu gece sana dönücem mesajını aldım.)

Anladım peki Seçkin abi 4 lü sigortada 4 farklı bağlantı gider bunlardan farzedelim 1.inci si benim oda ben bunuu kapatsam diğer 3 ü açık bıraksam sağlıklı olurmu ??? birde ışık kapatma için anahtar olur ( tam adı varda unuttum ) işte ben onu açıp ampul veya birşeyler yapıyorum ampul yerinde bu sağlıklımıdır yoksa kompe elektriği kapatssam daha idir ?? ( anahtar açıkken voltaj geçmez kapalı iken voltaj geçer değilmi ??? )

(Seçkin abi teşekkür ederim .)

eğer iki prizi değiştirecek kadar bilgin yoksa hiç karışma derim

kapat kontrol kalemimle ölç veya ölçü aleti voltaj görüyorsan hpsini kapat hiç bosuna tehlike yaratma

karşına 3 kablo çıkar.faz,nötr ve toprak.sarıyeşil topraktır.mavi nötr ve diğeri fazdır.sarı yeşili prizin toprak kısmına bağla.diğerlerinide farketmez bağla.ama toprağı mutlaka doğru bağla.

kontrol kalemi al faz ı belirle fazı bir deliğe vidala.ölçü aleti(multimetre) al 5 tl ye satılıyor yeter o.kalan iki kabloyu multimetre problarını değdir(krokodil kullan) eğer çıkan değer pozitifse kırmızı prob toprak siyah prob da nötr demektir.nötr kabloyu kalan diğer deliğe vidala.en son kalan kabloyuda prizin toprak kısmına vidala prizide duvara iyice yerleştir bu kadar.

he bu arada fazı bulduktan sonra hiçbişey yapma git şalterleri indir sonra gel fazı deliğe vidala diğer kısımda yukarda anlattığım gibi zaten

şalterleri indirmezsen faz seni güzelcene bi hoplatır söyliym

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri