Mantar Tesisi Projesi

iyi günler arkadaşlar mantar tesisi elektrik proje çizimine ihtiyacım var elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
mantar tesisi proje onerileri hakkinda bilgisi olan varsa ve otomasyon konusunda bilgileri paylasmayi dusunenlerle mesajlasmak isterim...

Mantar üretim deposu mu?
Mantar kompost fabrikası mı ?

Mantar üretim otomasyonunda ; öncelikle mantarım üretim hikayesini bilmeniz gerekir...

Şöyle : Mantar ekildiği dönemin ilk 15 gününde sonraki 15 günde ve son 15 günde ( Örneğin) değişik sıcaklık ,nem ve oksijen değerleri ister...

Oksijen kontrolunu basit havalandırma fanları ile yapabileceğiniz gibi (On -Off direk şalterle açıp kapatarak ) -Pahalı olan- oksijen sensörü ile ölçüp havalandırma klepelerini oransal olarak açıp kapatarak tam istenen oranda tutabilirsiniz...

Bu ne sağlar ; Normal bir mantar üretiminde verim % civarı iken , istenen oksijen,nem ve sıcaklık oranları tam ayarlandığında verim 30 - 35 lerın üstüne çıkabilir...

Mantarhane elektrik tesisatı ile otomasyon projesi ayrı şeyler biraz...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri