Siemens Siwamat Plus 3803 Sıkma Yapmıyor

ht2lgl

Üye
Arkadaşlar yıllardır kahrımızı çeken SIEMENS SIWAMAT PLUS 3803 çamaşır makinesi hiç bir program sonunda sıkma yapmıyor, yıkama işlemi tamamlandıktan sonra sıkma işlemini atlayıp duruyor. Bu arızanın sebepleri neler olabilir? Makineyi emekli etmek istemiyorum diger işlevleri yapıyor ve henüz korozyon sorunuda yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Makinenin pis suyu boşalttığından emin olun suyu boşaltamazsa sıkmada yapamaz.pis su pompasını temizleyip çalışıp çalışmadığını bi kontrol edin.pompadaki bir arıza suyun boşaltımına engel olacaktır.kolay gelsin..

makına suyunu bosaltıp ondan sonramı sıkmayı atlıyor su bosaltmıyorsa talıye hortumunu ve fıltresını kontrol edınız
veya makınanızda sıkma ıptal tusu varsa ona basılmıs ola bılır en kotu ıhtımalle oksıdden dolayı bır problem ola bılır kontrol edın dıyer olasılıklarıda yazarım ............

makine yıkama yapıyorsa kömürlerde sorun olmaz diye düşünmeyin.bu sorun bağzen kömürleri yenileyince düzeliyor,kömürleri kontrol ediniz.

arkadaşlar, önerilerileriniz dogrultusunda yaptıgım incelemede

_yıkama suyu tahliyesi yapıyor, sıkma yapmak için kazan yüksek devire geçtiginde mekanik programlayıcı işlem bitmiş gibi dönerek programı sona erdiriyor.
_makina nın arkakapagını açıp motor a baktıgımda görebildigim 7 kablonun baglı olduğu soket, görünen tarafta kömür baglantısı mevcut değil, galiba motoru söküp arkada tarfını incelemem gerekecek

Arkadaşlar yıllardır kahrımızı çeken SIEMENS SIWAMAT PLUS 3803 çamaşır makinesi hiç bir program sonunda sıkma yapmıyor, yıkama işlemi tamamlandıktan sonra sıkma işlemini atlayıp duruyor. Bu arızanın sebepleri neler olabilir? Makineyi emekli etmek istemiyorum diger işlevleri yapıyor ve henüz korozyon sorunuda yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba
Sıkma yapmayan bir makinede önce pompa motoru suyu boşalta biliyor mu? sonra seçme salterde bulunan sıkma

iptal tuşuna basılmış veya salterde arıza olabilir

motor kömürleri bitmek üzere olabilir. Program şalteri üzerinde sıkma kontakları akım gecirmiyor olabilir son olarak motor modülünü kontrol etmek gerekir .

Son düzenleme:
arkadaşlar, önerilerileriniz dogrultusunda yaptıgım incelemede

_yıkama suyu tahliyesi yapıyor, sıkma yapmak için kazan yüksek devire geçtiginde mekanik programlayıcı işlem bitmiş gibi dönerek programı sona erdiriyor.
_makina nın arkakapagını açıp motor a baktıgımda görebildigim 7 kablonun baglı olduğu soket, görünen tarafta kömür baglantısı mevcut değil, galiba motoru söküp arkada tarfını incelemem gerekecek

buyuk olasılıkla makınanızda sıkma programını engelleyen bı sorun var bu oksıt veya gecırmemezlık sorunundan baska bısı dııl neden dersenız program sartelı yıkamasını yapıp sıkma adımına gelıp program sonlandırıyosa sıkma ıptal tusunda veya ona gelen kablolarda oksıd sorunu var veya bı sekılde kısa devre yaparak sıkmayı sonlandırıyor makınanın ısını bılıen bı tamırcı tarafından ıncelenmesı lazım makınanız kalıtelı bır makına ama cok hassaıyet ısteyen bır cıhaz kolay gelsın.............

Makinemdeki arıza ile ilgili devre şemasını veren sn bymehdix başta olmak üzere yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hafta sonu sıkma iptal tuşu ve motor kömürlerini kontrol ettim, sorun yok gibiydi. Ancak program motoruna ( tam adını bilmiyorum) bağlantılı kablolarda oksitlenmeler başlamış görünüyor. Çok kenarda olan bu bölüme ulaşmak ve işlem yapmayı işin ehline bırakmayı uygun olur diye düşünüp emektarı servise göndereceğim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri