Arçelik 4460 B.Makinası 65 derecede ısıtmama sorunu

artser

Üye
Arçelik 4460 b.makinesi 50 derecede sorunsuz ısıtıp programı bitiriyor..ama 65 derece düğmesine basıp çalıştırınca ısıtmayı yapmıyor ama kurutmada ısıtıyor..çok da hızlıca 40 dk da programı bitiriyor..

termostatı denedim ama yine aynı..acaba 65 derece düğmede problem olabilir mi?

saygılar..

2 normal 2 de emniyet termostadı var. hepsini kontrol etmek gerekiyor

Arçelik 4460 b.makinesi 50 derecede sorunsuz ısıtıp programı bitiriyor..ama 65 derece düğmesine basıp çalıştırınca ısıtmayı yapmıyor ama kurutmada ısıtıyor..çok da hızlıca 40 dk da programı bitiriyor..

termostatı denedim ama yine aynı..acaba 65 derece düğmede problem olabilir mi?

saygılar..

özelden mesajınıza burada cevap veriyorum ki ihtiyacın olan herkes okuyabilsin. 2 tane sizin bahsettiğinz büyük termostatlardan ikitane de küçük 40 derecelik termostat olması gerekiyor. bu küçük termostatlar yine gövde altında ya da ön duvar sacına bağlı olabilir. ön duvarı sökünce deterjan kutusunun sağında veya pano altında ön duvar sacına monteli olduğunu görebilirsiniz. onlarda da sorun olabilir.

termostat.JPG

termostatların sağlamlık kontrolünü kontrol kalemi ile yapmanız anlamsız. termostatların kablo bağlantılarını yazarak veya resmini çekerek karıştırmamak için önlem alın. daha sonra termostatları sökün. resime göre;

termostat soğuk iken 1 ile 2 nolu uçlar soğuk iken açık devre , sıcak iken kapalı devre
termostat sıcak iken 3 ile 4 nolu uçlar soğuk iken kapalı sıcak iken açık devre göstermelidir. buna göre 3 ile 1 in veya 2 ile 4 ün bir ilişkisi yoktur. sağlamlık kontrollerini bu şekilde yapın. sıcak kontrolü için metal kısmını çakmak ile ısıtabilirsiniz.

1420381_10152198572145559_398826315_n.jpg

özelden mesajınıza burada cevap veriyorum ki ihtiyacın olan herkes okuyabilsin. 2 tane sizin bahsettiğinz büyük termostatlardan ikitane de küçük 40 derecelik termostat olması gerekiyor. bu küçük termostatlar yine gövde altında ya da ön duvar sacına bağlı olabilir. ön duvarı sökünce deterjan kutusunun sağında veya pano altında ön duvar sacına monteli olduğunu görebilirsiniz. onlarda da sorun olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 15383

termostatların sağlamlık kontrolünü kontrol kalemi ile yapmanız anlamsız. termostatların kablo bağlantılarını yazarak veya resmini çekerek karıştırmamak için önlem alın. daha sonra termostatları sökün. resime göre;

termostat soğuk iken 1 ile 2 nolu uçlar soğuk iken açık devre , sıcak iken kapalı devre
termostat sıcak iken 3 ile 4 nolu uçlar soğuk iken kapalı sıcak iken açık devre göstermelidir. buna göre 3 ile 1 in veya 2 ile 4 ün bir ilişkisi yoktur. sağlamlık kontrollerini bu şekilde yapın. sıcak kontrolü için metal kısmını çakmak ile ısıtabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 15384

böyle dahada mantıklı olmuş teşekkürler ustam..

konumuza dönersek 40 derecelik termostat'tan sadece 1 tane var oda panelin altında kapı tutamağıyla beraber..kapalı devre gösteriyor ısıtınca açık devre oluyor..

termostatları ölçtüm dediğiniz şekilde sağlam..

lakin şöyle bir durum var..makina bu defa ıstma yaptı ama 50 derece'deki programda farklı yaptı..resimdede görüldüğü gibi fırça işaretinin orada deterjan kaçtı çok az bir ısıtma yapıyor ılık su ile yıkıyor daha sonra suyu boşaltıp parlatıcı işareti olan kısıma kadar gelip orada suyu ısıtıyor yarım saat orada çalışıyor daha sonra suyu boşaltıp kurutmaya geçiyor..50 derecede ise fırça işaretinin orada başlıyor ısıtmaya ve bayağı uzun yıkıyor..

normalmidir yoksa ne sıkıntısı olabiliri..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri