Okuldan ödev alan ilk mesajında başlık açıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

camby

Üye
Okulda ödev alıp , foruma kaydolan ilk mesajında direk başlık açıyor .
( pic programlama öğretirmisiniz) ( lambayı nasıl yakacam)
Bunu kısıtlasanız , mesela 20 mesajdan önce başlık açılamaz diye, daha iyi olacağını düşünüyorum.
Bu şekilde burası çöplük olmaya başlıyor....

ben de camby e katılıoyrum. tamam yeni arkadaşlar merak ediyor öğreniyorlar fakat. suistimale açık bir konu. hiç araştırma gereği bile görmeden şu soruların cevaplarını verirmisiniz , bu nedir şu nedir diye arkadaşlar soru soruyorlar.

ben de camby e katılıoyrum. tamam yeni arkadaşlar merak ediyor öğreniyorlar fakat. suistimale açık bir konu. hiç araştırma gereği bile görmeden şu soruların cevaplarını verirmisiniz , bu nedir şu nedir diye arkadaşlar soru soruyorlar.

bence gayet normal. sorcaklar tabi. cevap vermek isteyenlerde cevap vercekler. bu şekilde kimsenin şevki kırılmıyacak. siteye daha çok girip çıkmaya başlıcaklar kendilerini geliştircekler. buarada araştırma yapmadan diyorsunuzda soru sorup cevabını alıp yorumlayıp tartışmöak araştırma değilse , bana araştırmayı tarif ediniz :)

bence gayet normal. sorcaklar tabi. cevap vermek isteyenlerde cevap vercekler. bu şekilde kimsenin şevki kırılmıyacak. siteye daha çok girip çıkmaya başlıcaklar kendilerini geliştircekler. buarada araştırma yapmadan diyorsunuzda soru sorup cevabını alıp yorumlayıp tartışmöak araştırma değilse , bana araştırmayı tarif ediniz :)

arkadaşı sonuna kadar destekliyorum. İsteyen cevap verir isteyen vermez yeni açılan her konuya cevap vermek zorunda değilsiniz. Ben de bu siteye merak ettiğim birşeyi öğrenmek için kaydolmuştum fakat şimdi hergün sabah mesaiye başlarken bilgisayarımda ilk açtığım site burası ve akşam çıkana kadar kapatmıyorum. Hem hangimiz öğrenciyken bu tür şeyler yapmadık ki...!!!

Bu konuda tek sorun konu kirliliği yaratması olabilir yoksa suistimallik birşey yok bence. Bir sürü konu açılmış ouyor ancak çoğu konu birbirinin ya aynısı yada çok benzeri. Burada önemli olan soruyu soran arkadaşın hazırcılığa kaçmaması elbetteki sıkıştığı yerde insan sorar ama tutuyumda ödevimi buraya yaptırıyım zihniyetindeki bir insana ancak acıyabilirim. Malesef bu zihniyetteki insan sayısıda hiç az değil.

Asıl sıkıntı ezberci öğretim tekniğinden kaynaklı bence.Okullarda nasıl araştırma yapılır, nasıl teknik döküman bulunur anlatmıyorki.Şu ödevini yapın getirin diyorlar.Bu çocukların böyle başlık açmasına şaşmamalı bence.

Ama forum daha önceleri mesleklerimizde karşılaştığımız teknik sorunların çözümünü bulabileceğimiz ve fikir alış verişi olarak görüyordum şimdi bu düşünceden biraz uzaklaştığını düşünüyorum.

Üniversitede El becerileri dersinde ilk derste öğretilen iki şey vardı.Elektronikçiler çarşısına nasıl gidilir, şehir dışından gelenler için.İnternette elektronik malzeme katoloğu yada örnek devre nasıl bulunur diye.
Çok yarım yamalak ingilizceyle internetteki devreyi çözmeye çalıştım...

sayın uyeler aslında herkes uye olurken forum kurallarımızı okusa bu tur durumlarla karsılasılmayacaktır.fakat herkes kı buna odev almayan degıl bazı uyelerımızde yapmaktadır.mesela ozel mesajlasma ıcın koydugumuz mesaj sayısını doldurabılmek ıcın alakasız mesaj yazanlar bıle var acıkcası.odev konusuna gelınce bızım odevlerle alakalı bolumumuz var bu konular goruldugunda bızım tarafımızdan ılgılı bolume vede gerekıyorsa sılınmektedır.sızlerde bu konuda bıze moderatore bıldır butonuna basarak veya ozel mesaj atarak ulastıgınızda olası bızım gozumuzden kacmıs olan kural ıhlallerınıde bızler hemen duzeltmekteyız

arkadaşlar şöyle bir durum var eğer birisi bütün ödevini hazır halde istiyorsa vermeyiz olur biter ama biz verirsek böyle insanlar her zaman olacaktır. birde bir foruma girip konuyla ilgili soru sormak yardım istemek ve hatta direk ödevi istemek de bir çabadır bence. ben bir mühendislik fakültesi mezunu olarak ücretini ödeyip bitirme projesi yaptıran çok insan gördüm(neredeyse sınıfın %70 i) bu insanları gördükten sonra forumda bişeyler araştıran insanlar bana çok da bedavacı görünmüyor...!!!

arkadaşlar şöyle bir durum var eğer birisi bütün ödevini hazır halde istiyorsa vermeyiz olur biter ama biz verirsek böyle insanlar her zaman olacaktır. birde bir foruma girip konuyla ilgili soru sormak yardım istemek ve hatta direk ödevi istemek de bir çabadır bence. ben bir mühendislik fakültesi mezunu olarak ücretini ödeyip bitirme projesi yaptıran çok insan gördüm(neredeyse sınıfın %70 i) bu insanları gördükten sonra forumda bişeyler araştıran insanlar bana çok da bedavacı görünmüyor...!!!

evt bencede forumda bir şeyler aramak araştırmadır. bunun yanında bilir kişilerin sadece cevabı vermektense nereleri araştırabilceğini söylemeside bir uygulama şekli olabilir. ya direk yada dolaylıda olsa amac yardım etmek bilgi vermek öğrenmek öğretmek.

yeni başlık başlık adamın ilk mesajı şöyle:
lütfen sayıcılar hakkında en az 10 sayfalık bilgi lazım yardımlarınızı bekliyorum

Bu adama cevap yazmak , en az 10 sayfalık açıklama bulmak , iyilik değil kötülük olur cidden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri