Yangın loop hattıyla ilgili

mck1912

Üye
Arkadaşlar merhaba. Dün aksamdan beri bakmadığım forum sitesi kalmadi. Şimdi benim sorum şöyle.
1-2-3-4 numara diyelim dedektör isimlerimize.
Adresli yangin loop hattında normal sartlarda panelden çıkıp tekrar geri donmesi gerekiyor ancak dün bi hatta çalışma yaparken fark ettim dönmemiş. Hattin en sonundaki 1 numaralı dedektörde 4 damarli kablodan siyah-kırmızı birlestirilip kasete girilmiş, sarı ve gri ayrı ayrı kasete girilmiş. Ancak 2-3-4 numaralı dedektorlerde giris ve cikis seklinde kırmızı - kırmızı birleştirip kasete giriyor sarılar ayri ayrı giriyor. Siyah ve griler birleştirilmis ancak boşta. Bu şekilde devam ediyor.
1-2-3-4 numarali bu Dedektörleri iptal etmek istiyorum. Dedektör kasasından kablolari söküp sarı kablolari birleştirip bantladim kırmızılar zaten birleşikti bantladim. Siyah ve griler boşta. 1 numarali dedektöre kadar hersey yolunda gidiyordu. Dedektörü sökünce hat açık devre arızası verdi. 1 numaralı dedektörde tam olarak ne yapmam lazim onu çözemedim. Elektrik bilgisi olmadan pek bulasmamak gerekmiyormuş acil yorumlarinizi bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…