WG240128B 240x128 dokunmatik glcd

Merhabalar arkadaşlar. Elimde Winstar'ın WG240128B modeli 240x128 dokunmatik grafik lcd var. Dokunmatik kısmı sonradan eklendi. Dokunmatik kısmıyla ilgili gerekli bilgiyi edindim fakat ekrana yazı yazmayla ilgili bir tereddüdüm var. CCS C nin kendi kütüphanesinde varolan driverlardaki fonksiyonların ekran sınırlarını değiştirsem acaba sorunsuz olarak ekrana yazı yazabilir miyim? Örneğin driverdan ekran sınırlarını değiştirip 128x64 grafik lcd ile çalışırken CCS Cnin kendi kütüphanesinde var olan ve kullandığım glcd_text57 (68, 45, gerilim_display, 2, ON) komutunu glcd_text57 (186, 110, gerilim_display, 2, ON) olarak kullansam sorun çıkartır mı? (burada birinci parametre x eksenindeki piksel, ikinci parametre y eksenindeki pikseldir) Sonuçta fonksiyonların içinde de sınırlara göre işlemler yapılıyor, bu sınırları 240x128 olarak değiştirsem ona göre çalışır gibi geliyor bana.Bir de buna özel kütüphane bulan, yazan, elinde bulunan vs varsa göndermesini rica ediyorum. Elimde şu an kurulmuş devresi olmadığı için bu söylediklerimi deneyemiyorum. Bu konuda yardımlarınızı acilen bekliyorum

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri