Vitrin Tipi Soğutucu Dolap

Selam herkese 2 m uzunluğunda camlı vitrin dolap içerisinde balık muhafaza ediliyor 1 hp kompressör taktık 22 gazlı terazi ile 800 gr gaz verdim kompressör aşırı ısınmaya başladı üst evaparatör güzel buzlandı alta geçti 1 baklası buzlandı. Bez falan ıslattım kompressörün üzerine koydum bu seferde kompressör 5 dakika çalışıp durup tekrar çalışıyor buzlanma dönüşe gelmedi kılcalıda değiştirmiştim vakum da yaptım sizce sorun neden kaynaklanabilir? Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu halde çalışır iken drayerde ısınma var mı?. bu ısınma ne kadar az olursa o kadar kompresör rahat çalışır. sıcak veya aşırı sıcak
ise kondanser sıcağını atamıyor demektir. alçak basınç kaç bar da çalışıyor ? muhtemelen kondanser yetmiyor veya sıcağını atamıyor

800 gram gaz miktarını neye göre belirlediniz.Aşırı sıcak havalarda soğutma cıhazların motorlarıda aşırı ısınır.sisteme kademeli olarak gaz verin ve son peteğin son borularının karlanmasını bekleyin.Fan motorunun bulunduğu yerde bulunan kondanzerin önünü temizleyin.bunları yaptıktan sonrada netice alamazsan motorun kompresiyonu (basıncı) düşük olabilir.bu durumda motor değiştirmek gerekebilir.kolaygelsin..

bence sorun gaz miktarında olabilir.daha önce belirttiğim gibi biraz daha gaz vererek karlama borularda ilerliyormu yoksa karlamış olan boruları eritiyormu.eğer eritiyorsa gaz miktarını kademeli olarak azaltın ve peteğin sonunu takip edin.herşeye rağmen netice alamazsan kondanzerin küçük yetersiz,tozlu olabilir.yada kaynak yaparken kaynağı boru içine akıtıp boru çapını daraltmış olabilir.birde fan motoru eskiyse devir düşük olabilir .pervane kulaklarının açısı çok önemli,havayı hızla sirkülasyon yaptırabilecek durumda olması gerekiyor.bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum.kolaygelsin.

ya arkadaşalr şimdi arkadaş bi beygir motor takmiş o motor o dolaba büyüktür motor büyük olduğu için ısınma yapar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…