Transformatörden çıkan 75 V 10A Nasıl 65 V 10 A düşürebilirim. ( Elktronik Devre ile)

trafo sekonderinden spir eksiltmeyi hiç düşündünüzmü

Trafo toroidal olduğu için bakımda aynı maliyetlere geliyor..

Dediğin gibi olacak galiba..

Kazım abi baya bi döşenmişsin bana ))

Abi beslemeyi toroidal trafo ile yapmak istiyorum. Senin yazlıklarını da dikkatlice okudum Bunun için öncelikle dc giriş dc çıkış smps devreleri inceleyeceğim.

Konuyla ilgili olarak bilgisi olan varsa ve bilgi veya örnek devre semsası ile neyin ne olduğunu anlatırsa memnun olurum komple bilmediğim bir konu.

Tekrar Kazım abi verdiğin bilgiler ve ilgine teşekkür ederim..

sayın rocco216 sana hiç masrafsız üretebileceğin bir çözüm öneriyorum kendim bizzat uyguladım.
trafonun sekonder sargısının bir ucuna voltmetreni bağla. voltmetrenin diğer probunun ucunu iğne gibi sivrilt
sargının üzerinde değişik noktalara probun ucunu batır 65 v.ac. okıuduğun yerden ister sargıyı kesip ucu dışarı
taşı istersende o noktada verniği kazıyıp kablo parçası lehimleyip dışarı al.
regüle sistemleri ısı ile berber enerji kaybıda yaşatırlar.vede ekstra maliyetide cabası.
sekonder sargıyı nasıl anlarım diyorsan senin trafoda ince telli sargın primer yani 220 vac tarafı kalın telli ve
daha az sipiri olan sekonder yani 75vac tarafı.kolay gelsin...

65 volt ya alt spirlerde olursa ne olacak. Tahminim ilk spirlerde 3-5 volt düşüş olacak. alt spirlere inemedikçe çok voltaj düşüşü olmaz.

Bu yöntem zaten trafo tadilatı ile aynı mantık. sadece spir sökmeden bir kaç volt düşürmek olsaydı mantıklı idi. Üyemiz aslında en mantıklı çözüm trafo üzerinden sargı azaltarak istediği voltaja erişmesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…