simatic manager set pg/pc interface sorunu

Raichu

Üye
selam arkadaşlar

Son birkaç gündür set pg/pc interface ayarlarında problem yaşıyorum. mesela pc adapter mpı,auto gibi ayarları bulamıyorum. siemens le görüştüm; microwin ile simatic managerin windows 7 de uyumsuz çalıştğını ve birini kaldırıp diğerini kullanmamı, gerektiğinde diğerini kurmamı istedi. denedim ama sonuç aynı.

pc de kurulu siemens ekipmanlarını ve pc adapteri kurarken çıkan uyarıyı ekliyorum. yardımcı Olursanız sevinirim.
teşekkürler

Ekli dosyalar

• Kurulu yazılımlar.png
    Kurulu yazılımlar.png
    36.5 KB · Görüntüleme: 141
  • uyarı.jpg
    uyarı.jpg
    4.9 MB · Görüntüleme: 164
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Birde bunu deneyin
"Install/Remove Intarfaces" kısmından "Installed" bölümünde kullanmadığınız inteface leri mesela GPRS i tıklatıp "Uninstall" butonuna basarak sola atın, daha sonra "Selection" bölümünden istediğiniz interface i seçip "Install" butonunu tıklayarak "Installed" bölümüne alın

Son düzenleme:
Sayın elektronikmuh denedim ama sonuç alamadım. Acaba Tia portal v13, PC adapterin versiyonunu managerin tanıyamayacağı bi sürümemi yükseltti?
En son yaptığım işlem sanırım v13 sp2 yı yüklemek oldu.

Birde bunu deneyin
"Install/Remove Intarfaces" kısmından "Installed" bölümünde kullanmadığınız inteface leri mesela GPRS i tıklatıp "Uninstall" butonuna basarak sola atın, daha sonra "Selection" bölümünden istediğiniz interface i seçip "Install" butonunu tıklayarak "Installed" bölümüne alın

denetim masasında set pg ayarlarında hiç birşey gözükmüyor nedeni ne acaba similasyonada bağlantı yapamıyorum

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29.2 KB · Görüntüleme: 112
denetim masasında set pg ayarlarında hiç birşey gözükmüyor nedeni ne acaba similasyonada bağlantı yapamıyorum
Ustam 5 yıl olmuş ama aynı sorunu yaşıyorum.TIA PORTAL V15.1 ADVANCED yüklüydü. Kaldırdım V 16 yüklüyorum kurulumun sonuna geldi ve senin görselin aynısı karşıma çıktı.Kuruluma devam ettim.Su an yine aynı baglanti yapamıyorum.Cozumu biliyorsan Allah rızası için bı yardım et

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri