Simülasyonda Hata alıyorum

gazi1669

Üye
ekte görüldüğü gibi seçtiğim cihaz 3.5.18.20 görünüyo fakat ben cihaz seçmedim ayrıca daha önce kullandığımda böyle birşeyle karşılaşmamıştım codesys'in acemisiyim yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    313.3 KB · Görüntüleme: 19
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,
Muhtemelen birden fazla sürümü (SP17 ve SP18 gibi) aynı bilgisayara kurduğunuzdan olabilir.
Hepsini kaldırıp temiz kurulum ile sadece bir codesys sürümünü kurup denemenizde fayda var.
Codesys her ne kadar faklı sürümleri kurmaya izin verse de yinede tek bir Repository yeri ve aynı Control Win Soft PLC'si kullanılır.

Kolay gelsin.

Farklı Simülasyon olsa da problem olmaması lazım. Siz Programı simülasyon moduna aldınız mı . Aksi takdirde hata verir. Onu da online kısmından yapılıyor diye hatırlıyorum.

ekte görüldüğü gibi seçtiğim cihaz 3.5.18.20 görünüyo fakat ben cihaz seçmedim ayrıca daha önce kullandığımda böyle birşeyle karşılaşmamıştım codesys'in acemisiyim yardımcı olursanız sevinirim.
Program menuleri içinden Simülasyonu sececen sen ise olmaya bir cihazı scan ediyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri