Rgb led kontrol için yardim lutfen..

Adrenal-in

Üye
Merhaba arkadaslar ben hazir bir led tabela aldim duvar icin. Kumandayla kontrol edebiliyordum ama gecen gun acmaya calirken calismadigini fark ettim. Dimmer panelini acinca orda yanmis bir kac elektronik devre elemani mevcuttu. Neyse internetten alip kendim lehimleyebilecek kadar becerim var ve daha fazla elektronik bilgim malesef yok. Benim sorum soyle led tabelam tek renk ama gonderdikleri sanirim rbg gibi 3 renk cikisli fakat tek bir yerden cikisi vermislerler.
1688289707960291353175224249558.jpg
16882897704944282926376972427519.jpg
Goruldugu uzere etikette 3x4A yaziyor, yani bu şu demek mi her bir cikisa 4A guc mu veriyor cikista yoksa zaten herbirine 12A guc mu veriyor. Bunu sormamin sebebi internette bir tane kontrol paneli buldum tek cikisli ama ustunde 12A yaziyor. Asagidaki resimde gorulen parcayi taksam sorun olur mu ? Led tabelama fazla guc gider mi ? Cunku zarar gelmesini istemiyorum tabelama.
IMG_20230702_121931.jpg
Umarim sorumu anlatabilmisimdir. Simdiden tesekkur ederim..

Bu arada kullandigim adaptorde bu.
16882907129335599624719826580140.jpg

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar ben hazir bir led tabela aldim duvar icin. Kumandayla kontrol edebiliyordum ama gecen gun acmaya calirken calismadigini fark ettim. Dimmer panelini acinca orda yanmis bir kac elektronik devre elemani mevcuttu. Neyse internetten alip kendim lehimleyebilecek kadar becerim var ve daha fazla elektronik bilgim malesef yok. Benim sorum soyle led tabelam tek renk ama gonderdikleri sanirim rbg gibi 3 renk cikisli fakat tek bir yerden cikisi vermislerler.nEkli dosyayı görüntüle 99222Goruldugu uzere etikette 3x4A yaziyor, yani bu şu demek mi her bir cikisa 4A guc mu veriyor cikista yoksa zaten herbirine 12A guc mu veriyor. Bunu sormamin sebebi internette bir tane kontrol paneli buldum tek cikisli ama ustunde 12A yaziyor. Asagidaki resimde gorulen parcayi taksam sorun olur mu ? Led tabelama fazla guc gider mi ? Cunku zarar gelmesini istemiyorum tabelama.Ekli dosyayı görüntüle 99223Umarim sorumu anlatabilmisimdir. Simdiden tesekkur ederim..

Bu arada kullandigim adaptorde bu.Ekli dosyayı görüntüle 99225

Merhabalar. Eski kartın her bir çıkışı 4 amper verebiliyor.

Alttaki ürün 12 amperlik.

Eski kartın yerine olur ancak kumandalı uyarmi emin değilim. Çalışma frekansları farklı olabilir.

Not resimdeki kontrolcuye su girmiş. Yeni takacaginiz led kontrolcusunu aynı yere koyacaksınız sudan koruyun.

Merhabalar. Eski kartın her bir çıkışı 4 amper verebiliyor.

Alttaki ürün 12 amperlik.

Eski kartın yerine olur ancak kumandalı uyarmi emin değilim. Çalışma frekansları farklı olabilir.

Not resimdeki kontrolcuye su girmiş. Yeni takacaginiz led kontrolcusunu aynı yere koyacaksınız sudan koruyun.
Oncelikle cevap icin cok tesekkur ederim. Alacagim parcanin kumandasida mevcut yani eski kumandayi kullanmayacagim. Almayi dusundugum parcagi alirsam tabelama fazladan amper vermesi sorun yaratirmi ledlerin omrunu kisaltirmi. Ve kusura bakmazsaniz bir soru daha sormak istiyorum. Simdi kullandigim adaptorde 12v 4a . Yani ledlere giden enerji 3e bolundugunu anliyorum ve 4a/3 seklinde mi gidiyor ledlere , tek cikisi kullandigim icin. Yani oyleyse tek cikisli olani alsam yinede adaptorden kaynakli 12v 4a oldugu icin o kadar enerji gitmis olur degil mi ?

Oncelikle cevap icin cok tesekkur ederim. Alacagim parcanin kumandasida mevcut yani eski kumandayi kullanmayacagim. Almayi dusundugum parcagi alirsam tabelama fazladan amper vermesi sorun yaratirmi ledlerin omrunu kisaltirmi.
Hayır, amper alıcı ne kadar ihtiyaç duyarsa o kadar gider , güçkaynağı isterse 1000A versin .

Ve kusura bakmazsaniz bir soru daha sormak istiyorum. Simdi kullandigim adaptorde 12v 4a . Yani ledlere giden enerji 3e bolundugunu anliyorum ve 4a/3 seklinde mi gidiyor ledlere , tek cikisi kullandigim icin. Yani oyleyse tek cikisli olani alsam yinede adaptorden kaynakli 12v 4a oldugu icin o kadar enerji gitmis olur degil mi ?
Evet

@Adrenal-in, RGB dimmer modulu yerine düz dimmer modul işinize yaramaz. Tabelanın bağlantısını görselini paylaşsanız iyi olurdu. RGB modul ile normal modul toplamda 12A, RGB de her bir renk için 4A güç yazsa da siz siz olun üzerinde yazan akım değerlerinin yarısını geçmemeye çalışın. Adaptöre bakarsanız o da 4A akım veriyor. Onun da yarısını düşünün. Modulun muhtemelen oksitlenen noktalarında lehim kopmaları, kabarmalar ya da elemanların bacaklarında oksitlenme sonucu kopmalar olabilir. Lehimleme denenebilir. Aksi halde aynısından yeni bir rgb modul edinmeniz gerekiyor. Ayrıca bu işin öncesinde adaptörünün sağlamlığını teyit edin!

@Adrenal-in, RGB dimmer modulu yerine düz dimmer modul işinize yaramaz. Tabelanın bağlantısını görselini paylaşsanız iyi olurdu. RGB modul ile normal modul toplamda 12A, RGB de her bir renk için 4A güç yazsa da siz siz olun üzerinde yazan akım değerlerinin yarısını geçmemeye çalışın. Adaptöre bakarsanız o da 4A akım veriyor. Onun da yarısını düşünün. Modulun muhtemelen oksitlenen noktalarında lehim kopmaları, kabarmalar ya da elemanların bacaklarında oksitlenme sonucu kopmalar olabilir. Lehimleme denenebilir. Aksi halde aynısından yeni bir rgb modul edinmeniz gerekiyor. Ayrıca bu işin öncesinde adaptörünün sağlamlığını teyit edin!
Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Tabela baglantisi zaten resimlerde gorunuyor , module bagli seffaf 2 kablo olan . Tabelam rgb degil sadece tek renk ve rgb modulu kullanilmis ama sadece tek bir yere baglanti yapilmis. Kumandada acma kapama ya da modlari acip isigi kisma yukseltme yapiyorum. Yani 3. Resimdeki modulu alip taksam olmaz mi? Benim oyle cok bi elektronik bilgim yok malesef . Yani 12v 4a adaptoru zaten kendi adaptoruydu ve calisiyor . Direkt baglanti yaptigimda yaniyo tabelam sadece kumandali dimmerde sorun var orasi kesin. Eski dimmerde 3x4a yaziyor ama dedigim gibi tek cikisi kullanilmis resimleri attim. Alacagimda da sadece 12a yaziyor. Bu sorun teskil eder mi. Aslinda ayni dimmerden buldum ama tek renk oldugu icin kumandadaki color tusu calismiyor onun icin tek cikisa indirmek istiyorum gereksiz tus olmasin istiyorum biraz sacma takintilari olan biriyim. Derdimi anlatabilmisimdir umarim :( simdiden cok tesekkur ederim..

Modulde 12A yazması 12 amper'e kadar yüklerde kullanılır anlamındadır. Voltajın uyumlu olması yeterli. Tek kanal kullanıldığına göre dimmer modul devresi işinizi görecektir.
Yukarıda bahsettiğim gibi 12A'ya yakın yüklerde sağlıklı çalışacağına emin değilim. Her iki modulden de elimde mevcuttur. Yğksek amperde denemedim pcb lere bakılırsa o güçte dayanacağı şüpheli.

Modulde 12A yazması 12 amper'e kadar yüklerde kullanılır anlamındadır. Voltajın uyumlu olması yeterli. Tek kanal kullanıldığına göre dimmer modul devresi işinizi görecektir.
Yukarıda bahsettiğim gibi 12A'ya yakın yüklerde sağlıklı çalışacağına emin değilim. Her iki modulden de elimde mevcuttur. Yğksek amperde denemedim pcb lere bakılırsa o güçte dayanacağı şüpheli.
Cok tesekkur ederim ilginiz icin cok sagolun..

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri