Led ışıldak batarya bitti li-lon pil takma yardım lütfen

ptcrcp24

Üye
merhaba arkadaşlar,

elektrik konusunda çok bilgim yok youtubede izledim elektrikten biraz anlayan arkadaşımla şunu deneyeceğiz ama sizinde değerli fikirlerinizi ve yardımlarınızı almak isterim.

bu üstteki lintekinin aynısı (birebir marka model) led var. artık 2 3 dk yanıyo kapanıyor.

bunu lityum pil ile çalıştırabilirmiyim.
aynı zamanda hem elektrikten hemde usb den şarj olmalı.
tp 4056 mıkro usb korumalı aldım. bunu nasıl bağlamalıyım.
<---- örnek video 1
<---- örnek video 2
<--- örnek video 3

yada nikel pillemi yapsam daha iyi olur.
<---- örnek video

en az 4 5 saat yanacak şekilde yapmam gerekli.

yardımlarınız bekliyorum.
teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Videolar daki şekilde yaptığınız zaman ışıldak çalışır ama 5-6 saat yanması gerekiyorsa 2 pil değil daha fazla pili paralel bağlayıp yapmak daha sağlıklı olacaktır.
Bu durumda da TP 4056 sayısı da artmalı çünkü örneğin 4 paralel pili 1 adet tp 4056 ile şarj etmek sağlıksız ve uzun zaman alacaktır.

Videolar daki şekilde yaptığınız zaman ışıldak çalışır ama 5-6 saat yanması gerekiyorsa 2 pil değil daha fazla pili paralel bağlayıp yapmak daha sağlıklı olacaktır.
Bu durumda da TP 4056 sayısı da artmalı çünkü örneğin 4 paralel pili 1 adet tp 4056 ile şarj etmek sağlıksız ve uzun zaman alacaktır.
mustafa bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederimç

peki li-lion mu ni-cd mi. sanıyorum videolarda ni-cd yi direk bağlayabiliyorlar kendi entegresine.
lityum piller usb entegre gerektiriyor koruma olmadığı için yanma ihtimali var doğru mudur?

Lityum iyon pil kullanmanızı ve şarj koruma özellikli tp4056 ile şarj etmenizi tavsiye edeceğim.

Akü elektrolitini kontrol et eksikse tamamla(n11'de 28bome akü suyu var) önce saf su ekleyip dene, Desülfatör cihazı ile akünü kurtar.
En ekonomik çözüm budur.
Youtube'da Ali Usta (Alifatör) videolarını izle adam herşeyi anlatıyor. Ben yeni yaptım 2 tane akü kurtardım.
Önemli olan iki husus var 1)Kendin birşeyler yapman (Hazıra kaçmadan) 2)Milli serveti koruman (çöpe atma alışkanlığından vazgeçerek.) Hurdacıdan çok ucuza (bedavaya) daha yüksek kapasiteli akü alıp kullanılabilir.
Ah 2 katına çıkarsa akü şarj süren de 2 katına çıkar.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri