Kontaktör Bağlantısı için destek

agundogan

Üye
Merhabalar, tam bir amatörüm grubun seviyesinin çok altında bir destek talebim var.

Benim bir karavanım var, içeride bir invertör tarafından 12/220v dönüşümü yapılıyor. Bazen de kamp yerlerinde dışardan besleme ile elektrik alıyorum(220V). Dışarıdan 220v geldiği anda invertörden değil, bu şebekeden sistem beslensin istiyorum. Bİr kaçak akım sigortam ve sonrasında cihazlara göre otomatik sigortalar var. Ekteki gibi bir kontaktör aldım ve yine ekteki şekilde bağladım ancak inverötr açıkken L1 ucundan t1'e geçmesi gerekirken L2 ye geçiyor. Bir sorun var anlayamıyorum, yardımcı olabilecek kimse var mı?

Ekli dosyalar

• kont.png
    kont.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 71
  • şema.jpeg
    şema.jpeg
    403 KB · Görüntüleme: 68
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İki adet kontaktör kullanıp,aralarına mekanik
kilit kullanmalısınız.Kontaktörler 2 kutuplu
olacak ve aralarında elektrik kilit ayrıca yapı-
lacaktır.Bağlantıyı,elektrikçiye yaptırmanızda
yarar var.Kaliteli olmak ve bir üst
akıma dayanıklı olmak şartiyle
1-0-2 pako şalterli uygulamada
yapabilirsiniz.Kontaktörlü olması
halinde,sistem otomatik çalışır.

Son düzenleme:
hocam çözüm buldunmu bilmiyorum ama 2 kontaktör kullanacaksın Şebeke kontaktörünün bobin ucunu direk şebekeden gelen elektriğe invertör konraktörünün bobin ucunu ise şebeke kontaktörünün kapalı kontağınfan geçirerek bağlicaksın sonra enerjileri kontaktörlerden geçireceksin nötr ler le beraber

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri