kolay otomasyon hazırlama yardım lütfen

ceymis11

Üye
merhaba arkadaslar istediğim bir projeyi hayata gecirmek istiyorum fakat nasıl yapacagımı bilmiyorum mekanik olarak cok kolay manuel bi uygulama 100 m2 lik bir alan 5 m yüksekliğinde tavanda su fiskiyeleri var nemlendirme işlemi görüyor ve klima var aynı sıcaklıkta kalmasını saglıyor.temiz hava ve kirli hava fanları var aydınlatma lambaları var .
istediğim otomasyon : ortam ısı ölçümü - ısı düştüğünde klimayı çalıştırmalı
ortam nem ölçümü -- nem azaldıgında su fiskiyesini çalıştırmalı
karbondioksit değeri - co2 çok oldugunda kirli hava fanını calıştımalı
fanların kontrölü --- içerideki fanları belirli zamanlarda çalıştırmalı

sistem herhangi bir sorun veyaarıza oldugunda cep telefonuna sms atmalı ve uzaktan telefon veya pc ile ulaşıp müdahale etmeliyim.

nasıl bir plc kontrol otomasyon panosu almalıyım ?
otomatik manuel ve zaman kontrollü pano
bu malzemeleri nerden almalıyım
panolar yukarda yazdıklarım
ısı ölçümü
nemlendirme kontrölü
kirli hava fanı kontrolü
temiz hava fanı kontrolü
klima kontrolü
bu projede sizlerin yardımlarınızı bekliyorum benim için ufacık bir bilgi bile cok yararlı olacaktır.
üniversiteyi 5 yıldır bu proje yüzünden bitiremiyorum. lütfen duyarlı olalım şimdiden tesekurler

Son düzenleme:
Sen bu işi uzaktan pc ile kontrol ederek yap.Co2ve nem ölçüm cihazların analog çıkışlı elemenlar olmalıdır.Plc yada modülü üzerinden bu değerleri scalandırman lazım.ısı ortam sıcaklığını ölçeceksen PT1000 işini görür.Ethernet modüllü PLC öneririrm uzaktan bağlanmak için.Öğrencisin sanırım ekonomik açıdan DELTA markasını öneririm.Gerisı yazılım becerine kalıyor.Sen bir başla bakalım .takılırsan sorarsın foruma.

Not olarak bazı panellere statik IP üzerinden remote olarakta bağlanabilirsin..Set değeri girmek yada okumak için.

tesekurler bsfrot arkadasım suan sadece neleri alacagımı kestiremiyorum abuk subuk seyler cıkıyor arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum

tesekurler bsfrot arkadasım suan sadece neleri alacagımı kestiremiyorum abuk subuk seyler cıkıyor arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum
Sakın bu işe başlama astarı yüzünden pahalıya gelir bu işi yapabilecek bir uzman bul ona yaptır.Size verecekleri fiyat sizin kendinizin yapacağınızdan daha ucuz olacaktır.Daha hangi ürünleri bile alacağını bilmiyorsunuz alacağınız yanlış ve gereksiz bir ürün alırsanız boşuna masraf yaparsınız

c.berkan arkadasım sende haklısın fakat bu para ile alakası yok manevi bir olay yorumun icin tesekurederim haklısın fakat bunu basarmak istiyorum buna inanıyorum . sadece nerden ve nasıl baslayacagımı kestiremiyorum sonucta 5 yıl aradan sonra hiç bişi kalmıo insanın aklında
sizlerinde desteklerinizle arkadaslar bunu başaracağız.el ele verdikmi başaramayacagımız hiçbirşey yok diye düşünüyorum arkadaşlar

c.berkan arkadasım sende haklısın fakat bu para ile alakası yok manevi bir olay yorumun icin tesekurederim haklısın fakat bunu basarmak istiyorum buna inanıyorum . sadece nerden ve nasıl baslayacagımı kestiremiyorum sonucta 5 yıl aradan sonra hiç bişi kalmıo insanın aklında
sizlerinde desteklerinizle arkadaslar bunu başaracağız.el ele verdikmi başaramayacagımız hiçbirşey yok diye düşünüyorum arkadaşlar
Eğer temel bilgin varsa yapabilirisin ayrıca maddi olarak sorun yok yapabilirim diyorsan kendin yaparsan bilgilerini de tazelersin.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri