Kaplı lambanın yanıp sönmesi!

codekod

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Yeni bir ev aldık. Haftanın 2-3 günü kaçak akım rolesi atıyor.
Sürekli cihazları tek tek çekerek deniyorum sorun tesisattamı cihazlarda mı diye.
Bugün ebeveyn banyosunda lamba kapalı olmasına rağmen 60-70 saniye de bir yanıp sönüyor. Bu konuları araştırdım ama asıl soruma cevap bulamadım.

Bu yanıp sönmeler kaçak akım rolesinin atmasını tetikler mi?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar.
Yeni bir ev aldık. Haftanın 2-3 günü kaçak akım rolesi atıyor.
Sürekli cihazları tek tek çekerek deniyorum sorun tesisattamı cihazlarda mı diye.
Bugün ebeveyn banyosunda lamba kapalı olmasına rağmen 60-70 saniye de bir yanıp sönüyor. Bu konuları araştırdım ama asıl soruma cevap bulamadım.

Bu yanıp sönmeler kaçak akım rolesinin atmasını tetikler mi?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
Öncelikle arızalı lambanızı degiştirmeyi deneyin halen atıyormu bakın.Sorun devam ediyor ise uzman ehli bir elektrikçiyi çağırıp araştırma yaptırın.

Buat, priz ya da lamba bağlantılarında temassızlık ya da gevşeklik nedeni ile ark meydana gelmesinde atabilir veya elektrik kaçağı olan makineniz vardır

Öncelikle arızalı lambanızı degiştirmeyi deneyin halen atıyormu bakın.Sorun devam ediyor ise uzman ehli bir elektrikçiyi çağırıp araştırma yaptırın.

Buat, priz ya da lamba bağlantılarında temassızlık ya da gevşeklik nedeni ile ark meydana gelmesinde atabilir veya elektrik kaçağı olan makineniz vardır
yani başka bir cihazda yada tesisatın baka yerinde ki kaçaktan dolayı banyodaki lamba yanıp söner mi yok sa sadece banoyonun olduğu buattan itibaren mi kontrol etmeliyim

yani başka bir cihazda yada tesisatın baka yerinde ki kaçaktan dolayı banyodaki lamba yanıp söner mi yok sa sadece banoyonun olduğu buattan itibaren mi kontrol etmeliyim
Led lamba ise bu konu forumda çok konuşuldu. Forumu tarayın.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri