indesit w83t çamaşır makinam su boşaltmıyor

laksu

Üye
iyigünler 7 yıldır kullanıyordum ama dün makinamı çalıştırdım yıkama işlemine başladı kirli suyu boşaltmaya geldiği sırada makinamdan acayip bir inilti gelmeye başladı ve suyu boşaltmadı.fişini çektim bekledim proğramının sıfırlanmasını sonra tekrar taktım tekrar çalıştırdım yine sıkmaya geldiğinde aynı iniltiyi çıkardı.bende makinanın altındaki kapağı açıp suyu boşaltmak istedim ama pompanın kapağını çevirdim fakat kapağı çıkaramadım acaba bu kapak çıkmıyormu? (suyu boşalttı ama kapağı çıkartıp içini temizliyemedim)yardımcı olursanız sevinirim.

aynı olay benim siemens çamasır makinesinde oldu. makine 3-4 yıkama normal yıkıyordu sonra pis suyu atmıyordu. suyu boşaltıyordum. motoru 1 - 2 tur elimle çeviriyordum. sonra motor çalışıyordu. bu döngü bu şekilde birkaç defa tekrarlandı. ensan pis su motorunu değiştirdim sorun çözüldü.

iyigünler 7 yıldır kullanıyordum ama dün makinamı çalıştırdım yıkama işlemine başladı kirli suyu boşaltmaya geldiği sırada makinamdan acayip bir inilti gelmeye başladı ve suyu boşaltmadı.fişini çektim bekledim proğramının sıfırlanmasını sonra tekrar taktım tekrar çalıştırdım yine sıkmaya geldiğinde aynı iniltiyi çıkardı.bende makinanın altındaki kapağı açıp suyu boşaltmak istedim ama pompanın kapağını çevirdim fakat kapağı çıkaramadım acaba bu kapak çıkmıyormu? (suyu boşalttı ama kapağı çıkartıp içini temizliyemedim)yardımcı olursanız sevinirim.

Su tahliye pompalarını açmak için metal tel kıskaç vardır. Bunu tornavida yardımıyla kanırtırsanız pompanın içini açarsınız pervaneye pislik veya cisim takılmış olabilir. Olmadı değiştirin piyasada yedek parça satan dükkanlar var. Dikkat edin ucuz diye 110v bobinli uzak doğu malı :) tahliye pompası almayın bir arkadaşın başına gelmiştir 1 diyotla işini halletti ama bunlarla uğraşmayın sıkıntıya girmeyin.

su tahliye hortumunada bakın belki tikanmiş olabilir özellikle makinanın arkasında(iç tarafta) dirsek var ona bak kardeşim bizim o tıkanmiştı tam 1 hafta aradım....

tahliye hortumu tıkanmış olabilir uskura birşey sıkışmış olabilir uskur mil kesmiş olabilir .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri