Fluke 1654b ile sıfırlı toprak ölçme

jes

Üye
Merhaba bu cihaz ile toprak nötr birleştirilmiş makinenin herhangi bi noktasından toprak ölçümü yapmam lazım standart durumda hata alıyorum onun yerine fazı normal girsem nötr olarak makine kasası kullanıp omaj ölçümü yapsam fotoğraftaki kademede olur mu yada tavsiyesi olan var mı?

Pek bilmiyorum ne ölçtüğümü ama değer okuyabiliyorum bu şekilde, paratoneri de böyle ölçerim heralde
photo_2023-05-12_10-59-12.jpg

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
tmm benim ölçtüğüm hat kısa devre akımıymış bende diyorum bu lambalar niye göz kırpıyor, ölçüm notkasından niye kıvılcım atıyor ölçüm esnasında allahtan tesisat borusunda denemişiz toprak ölçümünü.

her neyse aynı kademede f3 e basınca Re kısmına geçiyor altta omaj yazıyor zaten teşekkürler.

tmm benim ölçtüğüm hat kısa devre akımıymış bende diyorum bu lambalar niye göz kırpıyor, ölçüm notkasından niye kıvılcım atıyor ölçüm esnasında allahtan tesisat borusunda denemişiz toprak ölçümünü.

her neyse aynı kademede f3 e basınca Re kısmına geçiyor altta omaj yazıyor zaten teşekkürler.

Bu foto dediğiniz herhalde .

Benim bu cihazdan yok .

25.png

25..png

Ekli dosyalar

• 1652C_1653B_1654B. Kullanım Kılavuzu. Electrical Installation Tester - PDF Ücretsiz indirin.pdf
    3.9 MB · Görüntüleme: 3
Teşekkürler, Evet itelediler bu isi baktim pahaliymis cihazlarda termal kamera falanda var bozsak arabayi satmak zorunda kalacaz

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri