Esp-C3-32S-KİT Çalışmıyor

Merhaba,
Ben esp-c3-32s-kit aldım ve bu kartı öğrenmek için led yakma ile işe başlıyım dedim ama denediğim zaman çalışmadı nereyi yanlış yaptığımı anlamıyorum kartı arudino IDE programı üzerinden kodlamaya çalışıyorum portta kartı görüyor kodu da upload ediyor ama istediğim işi yapmıyor kart. Aşağıdaki görsel arduinonun araçlar kısmının ekran görüntüsü ayrıca anlamsız bir şekilde IO19 gibi birkaç pinde direkt güç var ledin + kısmına bağlayınca sürekli ledi açık tutuyor o pin. ama ben kodda IO2 pinini kullanıyorum.

Ekran görüntüsü 2022-11-13 103415.png

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-11-13 103415.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-13 103415.png
    30.8 KB · Görüntüleme: 7
yazdığın kodu paylaşırsan belki çözüm bulabiliriz. sorun sadece konfigürasyonda olmayabilir

galiba sorun kullandığım kablo ile alakalı
yeni kablo siparişi verdim denicem en kısa zamanda

eğer upload kısmında hata vermiyorsa kabloda sorun yok demektir. gönderdiği datanın geri bildirimini alır. eğer hata vermiyorsa geri bildirim sağlıklı demektir. hariçten bir led bağlamaktansa 3,4,5 numaralı io larda kartın rgb pinleri var onlardan birisini kullan. eğer hala sonuç yoksa yanlış kartı seçiyorsundur.

C++:
const int rgb[] = {3,4,5};
void setup() {
    for(int i=0;i<3;i++)
        pinMode (rgb[i], OUTPUT);
}

void loop() {
    for(int i=0;i<3;i++){
        digitalWrite (rgb[i], HIGH);
        delay(500);
        digitalWrite (rgb[i], LOW);
        delay(500);
    }
}

ama şöyle birşey var kablonun içini kesip açtım sadece iki hat var data hatları yoktu veri alışverişini nasıl sağlıyor içindeki 2 hatta + - olması gerekmiyor mu yani data için 4 hatlı bir kablo lazım değil mi

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri