Esenler sanayi sitesi iosb bölgesinde güç taşıma

Merhabalar kolay gelsin 4 adet dükkanı birlestirip 300 kwa güç almamiz gerekmektedir sayacları yok daha yeni yapi basvuru ile x5 sayac baglayip dükkanımıza alıcaz 300 kwa ilk sayaclar bölgesinden kac amper vla kompak ile cıkıs yapmam gerekiyor 100 metre mesafe var dukkanla ana pano arası mevcut dukkana gelen kablolar 10 luk kablolar 100 metre mesafeden 300 kwlik guc hangi kesit kablo ile gelir x5 sayac panosuna 400 a 630 a kompak tamamiz gerekir bana bu isin devlet kanali prosedürü ile anlatırsaniz projesi cizimi onayi isin gidisatini bana anlayacagimi dilden anlatabilirmisiniz çok tesekkür ederim simdide kiymetli üstadlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kardeş öncelikle heyecana gerek yok biraz panik olmuş gibi yazmışsın.
Sıfırdan abonelik alınacaksa ve elektrik mühendisi değilseniz bu işi yetkili bu işten anlayan birisine vermeniz gerekmektedir. gerekli başvuruları yapıp, projeyi onaylattıktan sonra kabloyu v.s. yaparsınız.
300 kW'yı elektrik dağıtım şirketinin Alçak gerilimden vereceğini zannetmiyorum. %99 Trafolu abone olacaksınızdır. Dediğim gibi bu işi bilene bırakmanız daha hayırlı olur.

Üstad biz bu işi vermek istemiyoruz sadece devlet kanalından işin prosedürü nasıl işliyor bu sürecte nasıl yol izleyecegiz 300 kwa trafolu abone olunca devlet yada özel sirketler bize ne kadar yardim eder 300kwa 100 metrede kaclik kablo atmamiz gerekmektedir adp kompanze panosu nasıl olmalidir bana biraz açıklama yapabilirmisiniz rica etsem

Dağıtım şirketine enerji talebinde bulunursunuz. Bu talep incelenir ve uygun görülen şekilde enerji alacağınız şekil size bir görüş olarak sunulur. Bu görüşe uygun projelendirme yapmanız talep edilir. Bu görüş de ekinde olacak şekilde hazırlanan elektrik projesi kuruma sunulur. Revize ihtiyacı görülmezse kurum tarafından onaylanır. Onaylı projeye göre tesis kurulur ve sonrasında projeye uygunluğu kontrol edilerek kabulu yapılarak enerji verilir. Proje olmadan enerji alamazsınız. Belki trafonuzu, panonuzu kablolarınızı vs. yaparsınız, ama enerji alamazsınız. Proje de elektrik mühendisi sorumluluğunda olacağından mutlaka bir elektrik mühendisine ihtiyaç duyacaksınız.

Dağıtım şirketine enerji talebinde bulunursunuz. Bu talep incelenir ve uygun görülen şekilde enerji alacağınız şekil size bir görüş olarak sunulur. Bu görüşe uygun projelendirme yapmanız talep edilir. Bu görüş de ekinde olacak şekilde hazırlanan elektrik projesi kuruma sunulur. Revize ihtiyacı görülmezse kurum tarafından onaylanır. Onaylı projeye göre tesis kurulur ve sonrasında projeye uygunluğu kontrol edilerek kabulu yapılarak enerji verilir. Proje olmadan enerji alamazsınız. Belki trafonuzu, panonuzu kablolarınızı vs. yaparsınız, ama enerji alamazsınız. Proje de elektrik mühendisi sorumluluğunda olacağından mutlaka bir elektrik mühendisine ihtiyaç duyacaksınız.
Cok tesekkür ederim tavsiye edeceginiz muhendis varmidir .

Üstad biz bu işi vermek istemiyoruz sadece devlet kanalından işin prosedürü nasıl işliyor bu sürecte nasıl yol izleyecegiz 300 kwa trafolu abone olunca devlet yada özel sirketler bize ne kadar yardim eder 300kwa 100 metrede kaclik kablo atmamiz gerekmektedir adp kompanze panosu nasıl olmalidir bana biraz açıklama yapabilirmisiniz rica etsem
Bilindiği üzere Devlet dağıtım şirketlerini özelleştirdi ve elini çekti. Devlet değil özel şirket ile muhattap olacaksınız.
Devlet veya özel şirketten nasıl bir yardım beklediğinizi anlyamadım ? Kabloyu dağıtım şirketi mi çeksin veya çektiği kablonun parasını mı ödemesini bekliyorsunuz yada projeyi dağıtım şirketi mi çizsin gibi ? yardımdan kastınız nedir ?
sayın @fatih5596 dediği gibi vatandaş olarak bu işleri siz yürütemezsiniz. 300 kW'yı bir elektrik mühendisinin sorumluluğunda olması nedeniyle
dağıtım şirketine önce enerji müsadesi, proje bu projeye göre işin yapılıp tesisat muayenesinden sonra abone olursunuz.

Bilindiği üzere Devlet dağıtım şirketlerini özelleştirdi ve elini çekti. Devlet değil özel şirket ile muhattap olacaksınız.
Devlet veya özel şirketten nasıl bir yardım beklediğinizi anlyamadım ? Kabloyu dağıtım şirketi mi çeksin veya çektiği kablonun parasını mı ödemesini bekliyorsunuz yada projeyi dağıtım şirketi mi çizsin gibi ? yardımdan kastınız nedir ?
sayın @fatih5596 dediği gibi vatandaş olarak bu işleri siz yürütemezsiniz. 300 kW'yı bir elektrik mühendisinin sorumluluğunda olması nedeniyle
dağıtım şirketine önce enerji müsadesi, proje bu projeye göre işin yapılıp tesisat muayenesinden sonra abone olursunuz.
Muayne projesinde mesafe kablo gücü kompak amperler kop

Cok tesekkur ederim peki elektrik muayne projesinde mesafeye göre kablo kesiti kompak amperi panonu gücü vs. Cıkmaktamidir ben elektirikciyim bu denli isi benim yapmam gerekmektedir bu isi nasil çözebiliriim maliyet hesaplarini nasıl cikarabilirim yardim ve desteklerinizi bekliyorum tesekkur ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
projede hepsi şekillenir.
trafosuz olarak dediğiniz rakamlara göre bi hesaplama yaptım. Ama bence dağıtım şirketi trafolu abonelik verecektir bence
neyse; 300 kW için 100 metre mesafe %1.5 gerilim düşümü için 3x240+120 mm2 NYY(Bakır) kablo çıkıyor.
300 kW Cosfi 0.8'den 541 Amper yapar. buna da 630 Amper TMŞ seçebiliriz.

projede hepsi şekillenir.
trafosuz olarak dediğiniz rakamlara göre bi hesaplama yaptım. Ama bence dağıtım şirketi trafolu abonelik verecektir bence
neyse; 300 kW için 100 metre mesafe %1.5 gerilim düşümü için 3x240+120 mm2 NYY(Bakır) kablo çıkıyor.
300 kW Cosfi 0.8'den 541 Amper yapar. buna da 630 Amper TMŞ seçebiliriz.
Cok tesekkur ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri