DemirDöküm T410 F Klima E3 Hatası

Merhaba arkadaşlar işyerimde bulunan DemirDöküm T410 F Salon Tipi Klimamı En son kış aylarında soğukta çalıştırmıştım malum covid19 sebebi ile 4 ay kapalı kaldı işyerim 1 ay oldu işyerini açalı Gecen hafta klimanın filtresini falan temizledim açmak için Ekranda E3 diye bir kod çıkıyor ve hiç çalışmıyor değişen tek şey ise işyerimde yeni tip elektirik saati takıldı fazları falan kontrol ettirdim elektirikçi arkadaşa hiçbir şekilde çalışmıyor tepki vermiyor Sürekli E3 Hatası var ekranda maddi sıkıntılar çekiyorum servis çağırmadan önce kendim halledebilirmiyim acaba konu hakkında bilgisi olan ilgilenirse sevinirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Klimanız trifaze ise faz yonu ters olabilir. Klimanın girisinden iki fazi yer degistirip deneyin.

Kolay gelsin.

Cihaz ötüyor mu
Ariza kodu sensör hatası diyor. Oda ve boru sensorlerini değiştir bi.
.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-15-13-46-39-476_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-08-15-13-46-39-476_com.android.chrome.jpg
    111.2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Cihaz ötüyor mu
Ariza kodu sensör hatası diyor. Oda ve boru sensorlerini değiştir bi.
.
gürkan bey cihazın şalterini kaldırınca bi tek acılma sesi geliyor fakat ne çalışıyor neden başka ses geliyor bu sensörlerden kac adet var peki cihazda hangisini değiştirmem gerekecek dış unitede varmı
Klimanız trifaze ise faz yonu ters olabilir. Klimanın girisinden iki fazi yer degistirip deneyin.

Kolay gelsin.
fazları değiştirmeyi denedik sanırım sensörlerde

Son düzenleme:
Dista 1 icte 2 tane olabilir. Daha fazlada olabilir. Hangisi arızalı bilmiyoruz. Önce birini değiştirin düzelmez ise diğerini. Yada 3unj birden. Demirdokum yetkili servisinden bilgi alabilirsiniz. O cihaza kac ohm. Luk sensör takılıyor gibi. Marka marka değişir. Birde cihaz fan devreye giriyor mu soğutma da acinca. Yada ekran geliyor mu. Soğutma modunda devreye girmiyor ise fan modunda deneyin. Sensörleri sağlam ise kartınız arızalı olabilir. Anlıyorsanız en garanti kartı ve sensörleri sökün. Kartci ya götürün. Klima kartı tamiri yapan bir usta size arızanın nerede olduğunu söyler

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri