Comport dan veri okumak

Dostum bizimde derdimiz o ya. onu tartışıyoruz yapmak için sürekli.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ama ben daha yeni başladım bu işe

netten inceledim ama sıfırdan öğreten açıklayıcı bir bilgi bulamadım, daha baştan PC'ye bir cihazı RS232 ile bağlayıp hyperterminal ile verileri izleme kısmına takıldım ki daha MS ile WinCC'den okuma yapılacak.. :(

o yüzden herhengi bir tür belge, bilgi bulabilirsem işime yarar

seroman ilgilenemiyorum dostum bir iki gündür. benim de halletmem gereken bir projem var. haftasonuna doğru tekrar ilgileneceğim inşallah. bu arada sen çalışmalara devam et. bir gelişme olursa haberdar edersin.

iyi çalışmalar dilerim.

tamam tonightsthenight dostum. bende 1-2 gün ara verdim. ama aklıma gelen birşey var. herhangi bir dilde bir arayüz hazırlayıp unu database kaydederek wincc ile bu database den okumak nasıl olur?aktif çalışırmı diye düşünüyorum...
kolay gelsin hocam sana yine konuşuruz.ben bugün database i bi deneyim.ama doğrudan wincc den okumak daha mantıklı gibi geliyor bunu bi deneyip tekrar doğrudan okumaya sarılıcam.bugün bunu denerim bende yarın yine doğrudan okumanın yollarını araştırmaya devam ederim hocam automation siemens in forum sitesine bir konu açtım ama ilgi yok.
bu arada ben Eskişehir den Şerafettin hocam. ilgin için çok teşekkürler...

infinite dostum sana yardımcı olmaya çalışacağım ama inan şuanlar çok yoğunum.

seroman ' Alıntı:
tamam tonightsthenight dostum. bende 1-2 gün ara verdim. ama aklıma gelen birşey var. herhangi bir dilde bir arayüz hazırlayıp unu database kaydederek wincc ile bu database den okumak nasıl olur?aktif çalışırmı diye düşünüyorum...
kolay gelsin hocam sana yine konuşuruz.ben bugün database i bi deneyim.ama doğrudan wincc den okumak daha mantıklı gibi geliyor bunu bi deneyip tekrar doğrudan okumaya sarılıcam.bugün bunu denerim bende yarın yine doğrudan okumanın yollarını araştırmaya devam ederim hocam automation siemens in forum sitesine bir konu açtım ama ilgi yok.
bu arada ben Eskişehir den Şerafettin hocam. ilgin için çok teşekkürler...

microsoft sql server üzerinde bir database oluşturup, bu database e veri girip wincc üzerinden sorgu gönderebilirsin.

http://www.wincc.net/ sitesinde database query örnekleri var. istersen bir incele.

Bir gelişme oldu mu arkadaşlar?

Arkadaşlar winCC den tagların değerlerini mi okumak istiyorsunuz.
Ben bir projemde rapor olarak txt metnine değerleri istediğim aralıkta yazdım.
V.Basic script yazarak.
Veya sürekli olarak DDE server kullanarak excel e yazdırılabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,277
Kullanıcılar
450,103
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri