Bluetooth Kulaklık eksi (-) kablo kopması sorunu

Arkadaşlar merhaba elimde Jbl bi bluetooth kulaklık var . sol kulakta ki batarya kartından sağ taraftaki ana karta giden 4 iletkenli kıl kablonun (aşırı ince) eksi (-) ucu kopmuş . multimetre kısa devre konumunda ölçüm alamıyorum . diğer tüm kablolar sağlam . BATN(-) - BATP(+) - SPKLP(+) - SPKLP(-) olmak üzere 4 kablo var . SPKLN- ye bağlı olan mavi kabloyu kopan (-)eksi'ye bağladım kulaklığım aktif oldu telefon bağlanıyor fakat haliyle tek taraftan ses geliyor . ben bu sağ ve sol hoparlörlerin artı veye eksisini resimde görüldüğü gibi ortak yapsam her 2 tarafta çalışır mı ? soldan sağa bi kablo atmak aşırı zor ve meşakatli bi iş olacak zaten piyasada 4 iletkenli çok ince bir kesit kablo daha önce arayıp bulamamıştım. Konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum . Teşekkürler.
f9e5da1b-5ab8-4a97-b73e-a1e706fb6f9b.jpg

Ekli dosyalar

• a7d1e8ea-26dc-4d82-ad1e-8afa38e5bff8.jpg
    a7d1e8ea-26dc-4d82-ad1e-8afa38e5bff8.jpg
    138.8 KB · Görüntüleme: 14
Arkadaşlar merhaba elimde Jbl bi bluetooth kulaklık var . sol kulakta ki batarya kartından sağ taraftaki ana karta giden 4 iletkenli kıl kablonun (aşırı ince) eksi (-) ucu kopmuş . multimetre kısa devre konumunda ölçüm alamıyorum . diğer tüm kablolar sağlam . BATN(-) - BATP(+) - SPKLP(+) - SPKLP(-) olmak üzere 4 kablo var . SPKLN- ye bağlı olan mavi kabloyu kopan (-)eksi'ye bağladım kulaklığım aktif oldu telefon bağlanıyor fakat haliyle tek taraftan ses geliyor . ben bu sağ ve sol hoparlörlerin artı veye eksisini resimde görüldüğü gibi ortak yapsam her 2 tarafta çalışır mı ? soldan sağa bi kablo atmak aşırı zor ve meşakatli bi iş olacak zaten piyasada 4 iletkenli çok ince bir kesit kablo daha önce arayıp bulamamıştım. Konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum . Teşekkürler. Ekli dosyayı görüntüle 87518
Tecrübeli değilim ama bir cevap olsun bari dedim. Bence çalışır ama ciddi anlamda kaliteyi etkiler. Kartın diğer yüzünü de atar mısınız?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri