beko 3502 py su taşma hatası..

artser

Üye
beko 3502 py bulaşık makinası programı başlatınca su almama hatası veriyordu..prosestatlı ventili değiştirdim su aldı fakat su almaya başlıyor bir daha suyu kesmiyor ..kenarlardan aşağı akıtıyor..beyini bir tık atlatınca suyu kesiyor fakat yıkarken fazla suları alttan çenelere takılan hortumlardan dışarı veriyor..su kesmemesinin nedeni acaba beyinin yanındaki kart mı yoksa su cebinde küçük kart var ondan mı?

suyu alırken prosestatın hortumuna üflüyorum suyu kesiyor ama halen ventile enerji geliyor..

Beyinle alakası yok usta. ya su cebinde ki kart, ya da beynin yanında ki kartta sorun var.

beko 3502 py bulaşık makinası programı başlatınca su almama hatası veriyordu..prosestatlı ventili değiştirdim su aldı fakat su almaya başlıyor bir daha suyu kesmiyor ..kenarlardan aşağı akıtıyor..beyini bir tık atlatınca suyu kesiyor fakat yıkarken fazla suları alttan çenelere takılan hortumlardan dışarı veriyor..su kesmemesinin nedeni acaba beyinin yanındaki kart mı yoksa su cebinde küçük kart var ondan mı?

suyu alırken prosestatın hortumuna üflüyorum suyu kesiyor ama halen ventile enerji geliyor..

su seviye şalterini kontrol ediniz.stok kodu:1898060100
1898060100.jpg

su seviye şalterini kontrol ediniz.stok kodu:1898060100

usta bu modelde su seviye şalteri yok..

cebin yanında küçük kart var..ona giren sokette sürekli elektirk var..iki kablosundada elektirk var..direk karttan geliyor..

birde beyin yanında kart var..ntc-- falan hep ona bağlı..

usta bu modelde su seviye şalteri yok..

cebin yanında küçük kart var..ona giren sokette sürekli elektirk var..iki kablosundada elektirk var..direk karttan geliyor..

birde beyin yanında kart var..ntc-- falan hep ona bağlı..

o zaman su sayacı problemli olabilir.

problemi çözdüm..teşekkürler..su cebindeki küçük kart arızalıymış..sorun düzeldi..

arkadaşlar makinede başka bir problemle karşılaştım..su sayaç kartnı değiştirdim fakat şimdi ise makine suyu 12-15 sn arası alıyor kesiyor ve yıkamaya geçiyor..ama üst sepetin oraya suyu basamıyor çünkü su çok az..suyu dışarıdan ilave edersek gayet güzel yıkıypor ama kendisi suyu yeterinece almıyor..bunun nedenleri ne olabilir ki?

Daha önce karşılaşmadım ama, madem sayaç kartını değiştirdin; ben olsam beynin yanında ki kartın üzerinde ki kapasitörü ölçerek işe başlardım, hatta ölçmeden direk değiştirirdim :)

arkadaşlar; tesisat su basıncınız nasıl acaba? basınç düşükse sıkıntı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri