aydinlatma hesabi

ykp55

Üye
Arkadaslar konulardanda arattirdim ama istedigim İle ilgii sonuc bulamadim. Simdi bir yuruyus yoluna aydinlatma yapilacak fakat hesaplamada lumeni ne olacagina direkler arasi mesafe direk yuksekligi gibi faktorler nasil hesaplanir ne armatur kullanilacagina dair bilgiler kirlenme faktoru gibi degerleri nasil ve neye gore alicaz gibi sorularin cevaplarni bilmek istiyorum ve tamamen disimda bir olay hem ihtiyacim var ihtiyacimdan daha agir basan bu konuyu ogrenmek istiyorum rica etsen bilgisi olan ve elinde dokumani olan arkadaslar paylasabilirlermi. Not calcalux programini indirdim ...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…