Ayarlı güç kaynağı devre tavsiyesi lütfen

çok profesyonel olmayan 7-8amper 24 volt akım ve voltaj ayarlı güç kaynağı yapıyorum hazır devre olarak ne önerirsiniz aklımda xl 4016 var tavsiye edermisiniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar.
7-8 amper çıkış gücü verebilecek 24 volt bir trafo bulabilirsiniz gerisi kolay.
Xl4016 bu iş için biçilmiş kaftan ama fan ilavesi yaparak güçlendirin.

0 24 VOLT 10 AMPER AYARLANABİLİR GÜÇ KAYNAĞI DEVRESİ

0-24 VOLT 10 AMPER AYARLANABİLİR GÜÇ KAYNAĞI DEVRESİ
Devrede öncelikle videoda da belirtiğim gibi iki adet olmaması gereken bi hata yaptım bu hatadan dolayı özür dilerim biraz zor ve uzun bir devre olduğu için ister istemez bu tip hatalar olmak zorunda ama buna kesinlikle ikna olabilirsiniz devre sorunsuz çalışmaktadır çalışmayan hiçbir aksamı yok testler neticesinde gayet başarılı bir devre oldu sizde kendi güç kaynağınızı yapabilirsiniz. bu tip ve benzeri videolar görmek için kanalıma abone olup videolarımı beğenerek bana destek olabilirsiniz beni ve kanalımı izlediğiniz için çok teşekkürler iyi seyirler dilerim.

DEVRE ŞEMASI
https://drive.google.com/file/d/1rMGJjItPVf7_VdpNbcc0Ri5h7rDXzoql/view

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri