Arçelik klima üfleme kapağının açılmaması

Banker

Üye
Bütün ustalara selamlarımla,
Klimam Arçelik marka ve eski modellerden.12000 Btu'luk.Klima ısıtma konumunda çalışıyorken üfleme kapağı bir müddet açılmadı,yani kapalı kaldı, kapalı konumdayken klima çalışıyordu, çok kısa bir süre (yaklaşık 1 dk) sonra çat pat şeklinde bir patlama oldu, cihazdan yanık kablo kokusu geldi.Sigortadan elektriği kestim.Sizce bu neden olmuş olabilir? Bu olay nedeniyle cihazın hangi parçaları zarar görmüş olabilir? Köyde yaşamam nedeniyle tamirci olmadığından iç üniteyi kendim nasıl sökerek tamirciye götürmeliyim? İç üniteyi gazı kaçırmadan sökmek mümkünmüdür? Yoksa, gaz önce dış üniteye hapsedilip,daha sonra mı sökülmelidir? İç üniteki hasarı, yanık kablo,anakart, v.s. iç üniteyi duvardan sökmeden, gazı kaçırmadan,iç ünitenin plastik muhafazalarını sökerek görmek mümkünmüdür? Köydeki tamir Bakım işleri şehirlere göre en az iki katına mal oluyor, bu da rekabet ortamı olmamasından olsa gerek.Bu gibi nedenlerden, mecburen, benim gibi belirli bir gelire sahip insanlar işlerini şehirde halletmeye çalışıyorlar.Yukarıda açıklamaya çalıştığım sorunumu en ekonomik şekilde nasıl halledebilirim? Değerli yardım önerilerinizi esirgemeyeceğinizi umarak saygılar sunuyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri