Android için mesleki yardımcı programlar

serkan_48

Üye dümdüz üye
Değerli arkadaşlar ,

Android telefonlar malum yaygınlaştı ve hayatın bir çok alanında işlerimizi kolaylaştırıyor.

Bu konuda işimi kolaylaştıran ve sizlerinde faydalanabileceği bazı programları burada ismini ve mümkünse resminide paylaşarak sizlere tanıtmak sizlerinde kullandıkları varsa ekleyerek ulaşmamızı sağlamak istedik. Fikir sayın @by lent ile beraber konuşurken oluştu.

Ben ilk önerimi birim çevirici ile başlamak istiyorum.

Bir çok alanda kullanılan farklı birimleri uzunluk sıcaklık basınç güç para birimi v.s. birbiri arasında çevirmeye yarıyor. Çok kullanışlı bulduğum bu programı sektörde ilgili arkadaşlarında işine yarayacağını düşünüyorum.

Linkten direkt kurulumu yapabilirsiniz. Ücretsizdir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.unit&hl=tr

unit-converter.webp
unit-converter1.webp

Droidtesla isis programıyla aynı telefonda çizim yapılabiliyor ve simülasyon bile yapılabiliyor

Bide datasheets programı adı gibi datasheetsler mevcut ama İngilizce

Öyle bir cep telefonu olacak ki prob girişleri olacak ,ve biz onu multimetre ve osilaskop olarak kullanabileceğiz,bir lasermetresi olacak mesafe ölçeceğiz,yada pensampermetre gibi temassız akım ölçeceğiz,bunu yazarken aklıma geldi kulaklık girişini kullanıp bunlar yapılmaz değil mi: )

Öyle bir cep telefonu olacak ki prob girişleri olacak ,ve biz onu multimetre ve osilaskop olarak kullanabileceğiz,bir lasermetresi olacak mesafe ölçeceğiz,yada pensampermetre gibi temassız akım ölçeceğiz,bunu yazarken aklıma geldi kulaklık girişini kullanıp bunlar yapılmaz değil mi: )
Yapmışlar pro ücretli maalesef 2 kanallı osi, bir de blutut üzerinden volt akım ölçen cihaz var o da kickstarter projesi. Ayrıca everycircuit, electrobuddy logic simulator bir de devrearşivi'ni yeni kurdum zaten kendi de konu açtı.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri