Analog videoyu dönüştürme

Iammy

Üye
Merhaba aklımda bir proje var ama bana gerekenler hakkında internette araştırma yapsamda daha yam olarak ne arıyacağımı bilmediğim için birşey bulamadım.

Amacım şu elimde bir analog video çıkışı var buradan video yu birşey yardımıyla dijital bir hale getirip bir arduino veya başka bir kart ile bluetooth veya wifi modülü kullanarak Python tabanlı mini bir bilgisayarın ekranında sürekli canlı olarak oynatmam lazım.
Anlayamadıysam şu şekilde söyleyeyim.
Fpv hobisiyle uğraşıyorum uçağın üstündeki kameradan çıkan görüntü uçağın üzerindeki vericiye oradan yer istasyonundaki alıcıya geliyor alıcıda bize görüntüyü analog video çıkışı olarak veriyor normalde ekstra bir fpv ekranı veya gözlüğü ile bu görüntüyü görebiliyoruz. Ama benim istediğim ekstra bir ekran kullanmadan kumandanın üzerindeki 4.3inc renkli dokunmatik ekranda görüntüyü girmek kumandanın üzerinde 2 tane RX TX 5v gnd girişi var kumanda açık kaynak kodlu içine script atıp ekranda farklı bilgiler görebiliyoruz bende canlı videoyu orada oynatmaya çalışıyorum

Güzel kardeşim bence boşuna ugraşma,eger görüntü kumanda ekranında gösterilebiliyor olsaydı üretici firma zaten üzerine koyardı.
Görüntüyü şuna dönüstüreyim sonra şurdan şuraya aktarayım vs işleri öyle kolay işler degil.4.3 inc ekran dediginiz en az 480*320 =153600 pixel demek ve en kötü kalitede 8 bit renk çözünürlügünde görüntü göreyim dersen saniyede 10 frame istesen eder sana 1 536 000 byte/sn data.Kumanda kartı bu yogunlukta datayı işleyebilecek güçte olsaydı zaten üzerine eklerlerdi.

Sıkıştırma ile belki daha düşük veri
hızı ile yapılabilir. Ancak; öyle Arduino,
vs. gibi birşey bunu yapamaz.
Belki analog videodan eth üzerine
çevirici vardır? Güvenlik kamerası işi
yapanlara sormak lazım.

Güzel kardeşim bence boşuna ugraşma,eger görüntü kumanda ekranında gösterilebiliyor olsaydı üretici firma zaten üzerine koyardı.
Görüntüyü şuna dönüstüreyim sonra şurdan şuraya aktarayım vs işleri öyle kolay işler degil.4.3 inc ekran dediginiz en az 480*320 =153600 pixel demek ve en kötü kalitede 8 bit renk çözünürlügünde görüntü göreyim dersen saniyede 10 frame istesen eder sana 1 536 000 byte/sn data.Kumanda kartı bu yogunlukta datayı işleyebilecek güçte olsaydı zaten üzerine eklerlerdi.
Üretici zaten üzerine koyardı fikrine katılmıyorum çünkü kumandaya sonradan yüklenen scriptler ile kumandada olmayan o kadar çok özellik kazandırılabiliyorki benim deneyimlerimden bir kaçı şunlar: Kumanda ekranında uçağın veya dronun harita üzerindeki anlık konumunu görme, gelen gyro verilerini görsellestirilmis bir şekilde ekranda görebilme bunlar sadece benim deneyimlerim onun dışında yapılan çok farklı uygulamalar var kumaşa üreticisinin ise kumanda hakkında bahsettiği tek şey 4.3inc renkli dokunmatik ışık altında gayet net görülebilir ekran. Ayrıca kumanda erkanı gayet kaliteli görüntü gösterebiliyor. Kameradan gelecek görüntü ise max 1000tvl oda 0.96megapixel. Mesafeye bağlı olarak görüntü kalitesi daha da düşüyor

Hadi bakalım,inşallah başarırsınız ve bizlere anlatırsınız.Bu sayede bizimde bilgi dagarcıgımız gelişir.
Başarılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri