Anahtar ve priz yardım (dirençli-dirençsiz-sonlu-geçişli) ?

saitfaik

Üye
S.a ark. öncelikle forumda yeniyim,cümleten merhaba.
2-3 saattir nette bakıyorum dogru düzgün bir bilgiye ulaşamadım. 1-2 güne halletmem lazım işleri.
tv,uydunet prizi,tekli anahtar ve normal priz alacagım internetten fakat nasıl ve hangi tip alacagım bilmiyorum.
Geçişli,geçişsiz,sonlu,dirençli ve dirençsiz yazıyor ?
binada merkezi uydu ve internet sistemi var,merkezi karasal yayında var.Salon ve bir odada uydu olsun diyoruz..elimde 2 adet uydu var.balkonda da ekstra digiturk canagı var.digiturk çanagına lnb alıp odada uyduyu kullanabilir miyim ? salonda merkezi uydu izlenecek zaten.her daireye bir kablo giriyor.
diğer 2 oda ve mutfakta normal karasal tv olacak.odanın birinde de internet olacak ..
bu söylediklerime göre neyden kaçar tane alayım,sonlu,dirençli,dirençsiz,geçişli ..
yardımlarınızı esirgemezseniz çok hayra geçecek inanın.şimdiden çok sagolun ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Uydu prizinde radyo, tv ve uydu için bağlantı mevcut, tv için arkasında direnç var kafanı karıştırma. Tek kablo geldiğine göre en sağlıklısı tek priz tek uydu+tv, ama yakın bir odaya da 2. priz konulabilir sadece birinde izlemek şartıyla! Aynı anda 2 cihaz çalışmaz sağlıklı olmaz! Kaliteli kablo ise sorunsuz gider, balkondaki digiden direk başka uydu+tv bağla, mutfaktaki karasal için uydu prizinden kablo çekmelisin veya uydu cihazların arkasında rf anten çıkışındn da kablo çekmen mümkün, cihaz açık olması halinde bir miktar sinyal yükseltici olarak çalışır cihaz stnd-by aldın mı yayın ya çok parazitlenir ya da yok olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri