1200 btu klimanın komrasörü bozuldu

erol034

Üye
1200 btu klimanın komrasörü bozuldu cihaz samsung bozulma sebebi daha önce klima dış ünite bozulmuştu koprasörün uztunde termik var termigin ustunde plast k kapak var usta kapağın vidasını takmamış kapak sarsıntıdan yerinden cıokış termikte bakır gaz borusuna deyince boruyu delmiş ve komprasör bozulmuş usta buldum hitachi 12500 btu komprasör aldı ve taktı klima calıştı fakat sorun var ustada acemi olduğu icin işi yarım bıraktı bende elkronik tamirciyim anladığım kadarıyla olayı cözmeye calışıyorum klima sogukta calışırken komrasör cok bağrıyor sıcak kısmına aldığım zaman komrasör kalkış yapmıyor ke komrasörün içindeki termik atıyor soğuk su döküp termiği düzeltiyorum sorun ne olabilir benim şüphem gazı fazla vermiş olabilir yada komprasör s r c uçların ters bağlamış olabilir yada kapasitör bu kopmrasöre uymamış yada kurumuş olabilir yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1200 btu klimanın komrasörü bozuldu cihaz samsung bozulma sebebi daha önce klima dış ünite bozulmuştu koprasörün uztunde termik var termigin ustunde plast k kapak var usta kapağın vidasını takmamış kapak sarsıntıdan yerinden cıokış termikte bakır gaz borusuna deyince boruyu delmiş ve komprasör bozulmuş usta buldum hitachi 12500 btu komprasör aldı ve taktı klima calıştı fakat sorun var ustada acemi olduğu icin işi yarım bıraktı bende elkronik tamirciyim anladığım kadarıyla olayı cözmeye calışıyorum klima sogukta calışırken komrasör cok bağrıyor sıcak kısmına aldığım zaman komrasör kalkış yapmıyor ke komrasörün içindeki termik atıyor soğuk su döküp termiği düzeltiyorum sorun ne olabilir benim şüphem gazı fazla vermiş olabilir yada komprasör s r c uçların ters bağlamış olabilir yada kapasitör bu kopmrasöre uymamış yada kurumuş olabilir yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Kulaktan dolma bilgilerle yapılan her müdahele size artı maliyet getirir.
Termik su ile sogutulmaz (sensörleri su ile sogutmanız gerekiyor)
Termik patlaması ile bakır boru delinmesi komprasörü degil kontrol kartının rolesini bozar sıçak'a geçmemesinin sebebi ise sensörlerin ortam ısısını sıcak olarak algılamasından .
Sizin bilinçli bir klimacıya ihtiyacınız var unutmayınki ''ucuz etin yahnisi pahalıya çıkar'' diye özlü güzel bir atasözümüz var.

alfa romeo arkadaşım anlaşılan klima tamiriyle uğraşıyorsunuz sıcak olayını gectik sıcakta klimayı hiç kullanmadım en büyük sorunum şu an klima soğutmada komprasör cok bağırıyor komşuları rahatsız ediyor yalnış bağlantı olabilir diye klimanın dış ünitesini söktüm komrasörün rsc uçları var komrasörün r ucu kondastörün c ucuna komrasörün c ucu kondastörün herm kısmına c ucuda kartın 1 yazan kısmına giriyor bağlantı döğru gaz fazlalığı daya gaz eksikliği olabilirmi yada 4 yollu vanayı takarken bozmuş olabilirimi malum 4 yollu vana değişirken cok nazik değişmesi gerekiyormuş saygılar

alfa romeo arkadaşım anlaşılan klima tamiriyle uğraşıyorsunuz sıcak olayını gectik sıcakta klimayı hiç kullanmadım en büyük sorunum şu an klima soğutmada komprasör cok bağırıyor komşuları rahatsız ediyor yalnış bağlantı olabilir diye klimanın dış ünitesini söktüm komrasörün rsc uçları var komrasörün r ucu kondastörün c ucuna komrasörün c ucu kondastörün herm kısmına c ucuda kartın 1 yazan kısmına giriyor bağlantı döğru gaz fazlalığı daya gaz eksikliği olabilirmi yada 4 yollu vanayı takarken bozmuş olabilirimi malum 4 yollu vana değişirken cok nazik değişmesi gerekiyormuş saygılar

Geçmiş yazınızda 4 yollu vanayı degiştirdiginizden söz etmemiştiniz. Fazla ısıtmış olabilirsiniz ayrıca gaz verilirken dikkat edilmesi gereken kuralları uygulayıp uygulamadıgınızda belirsiz.

Klima konusunda uzman biri tarafından görülüp hata tesbitleri gerekiyor yazılarımız sizleri yanlış yönlendirip dönülemez hatalar yapmanıza neden olabilir

acilen bir klima servisini arayıp kompresörünüzü bakımını yaptırın.ve servis gelene kadarda klimanızı çalıştırıp müdahale etmeyin.unutmayınki kompresör gazın sıkıştırma işini yapan ana unsurdur ve sıkıştırılmış gaz şakaya gelmez.bu arada c-s-r uçlarıyla oynamakta pek mantıklı değil...can ve mal güvenliğiniz için usta bir klima teknikerine görünün.

arkadaşlar bende 25 senelik elektronikciyim sorunu buldum ses olayı usta sert takoz koymuş komrasörün altına ses olayını hallettim ama 4 yolluda sorun vardı başka yere verdim değişicek uta bana dış ünite elide var dedi mitsubushi 208 src serisi onu 350 tl verip aldım ama bana bu unite 9000 btu 12000 13000 btu kadar randıman veriir dedi taktırdım ama cok sıcakta cok söğutmuyor bu klimanın kataloğunu bulamadım bulduklarım 6800 btu gösteriyor bilgisi olan arkadaşlar varmı beni aydınlatırmı saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri