İki ayrı sensörün kodlarını birleştirmeyi nasıl yapabilirim? (Ardunio)

Merhaba iyi akşamlar iki ayrı sensörüm var ufak bir akıllı ev yapıyorum bölüm dersi projem için, ancak tek ardunio kullanmam gerekiyor farklı portlara takarak devre kurdum ancak kodlamada acemiyim ve nasıl yapabilirim emin olamadım bir kaç defa denedim ancak kodlamayı doğru çalıştıramadım kodları atarsam yardımcı olabilicek birileri var mı? Sensörlerler ultrasonik dokunma sensörü. Otomatik kapı (servo motor) ve ledli/sesli zil eklemiştim eve onun için kullandım.

Ultrasonik mesafe sensörü kullanıyorsanız problem yaşarsınız. Hangi sensörleri kullanıyorsun?

Ultrasonik mesafe sensörü kullanıyorsanız problem yaşarsınız. Hangi sensörleri kullanıyorsun?
Touch senör v1.0 ve Hcsr-40
Teşekkürler ama yaptığım şey tam olarak böyle değil.
IR alıcı verici yaptım ama pek sağlıklı olmadı farklı bir öneriniz var mı?

Kardeş tam olarak ne yaptığını bilmediğim için fikir yürütüyorum sadece. Ultrasonik sensör neredeyse her pine bağlanabilir. Touch sensor dediğin muhtemelen buton mantığıyla çalışıyordur. İkisinin bir arada çalışmaması için hiçbir sebep yok. Sen sadece programlamayı yapamıyorsun.

Merhaba iyi akşamlar iki ayrı sensörüm var ufak bir akıllı ev yapıyorum bölüm dersi projem için, ancak tek ardunio kullanmam gerekiyor farklı portlara takarak devre kurdum ancak kodlamada acemiyim ve nasıl yapabilirim emin olamadım bir kaç defa denedim ancak kodlamayı doğru çalıştıramadım kodları atarsam yardımcı olabilicek birileri var mı? Sensörlerler ultrasonik dokunma sensörü. Otomatik kapı (servo motor) ve ledli/sesli zil eklemiştim eve onun için kullandım.
Kodları atarsan ve projeyi biraz daha ayrıntılı anlatırsan belki daha kolay yardımcı olabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri