Kontrol Kalemi

ENDA Solid State Röle ve Güç Kontrol Ünitesi Ailesi

ENDA Solid State Röle ve Güç Kontrol Ünitesi Ailesi

  Endüstrinin  birçok  noktasında  kullanılan  kontaktör  ekipmanların  yerlerini, avantajlarından dolayı SSR ve Güç kontrol üniteleri almaktadır. Özellikle hassas kontrol yapılmak istenen uygulamalarda Kontaktörlerin  hız performansı ve ömürleri sorun teşkil etmektedir.

  Solid state rölelerin avantajlarını sıralarsak, hızlı anahtarlama, ömürsüz çalışma, düşük tetik gerilimleri ile çalışabilme, gürültüsüz çalışma,  Elektronik gürültü üretmeme, sıfır gerilim anahtarlama ile rezistans ömürlerini artırma olarak söyleyebiliriz.
  Solid State rölelerde dikkat edilmesi gereken husus ısınmadır. Elektronik  komponentin  ısısı belirli sınırlarda tutulması gerekir.  Bunun için dahili soğutuculu ürünler  veya  soğutucusu ürünler için harici soğutucu ekipmanlar takılması gerekir.
  SSR ürünler 1 faz veya 3 faz olarak üretilebilmektedir. 1 faz ürünlerde 3 fazlı sistemlere de uygulanabilmektedir. Örnek bağlantı şekilleri aşağıdaki gibidir.

  Güç kontrol üniteleri oransal çalışma özelliği ile standart SSR’  lerden  farklı olarak gücü kısma şeklinde çalışarak, özellikle ışık ile ısıtma sistemlerde kullanılmakta aynı zamanda sisteme ihtiyacı kadar güç verdiği için ısıtıcı sistemin ömrünü uzatmaktadır.
  ENDA SSR ve Güç kontrol ailesi Sisel Mühendislik A.Ş  nin  20 yıllık üretim ve uygulama tecrübesi ile uzun yıllaradır sektörümüzde hizmet vermektedir.
  SSR Ailesi
  ERXX serisi 8-30VAC/DC veya 90-240VAC tetikleme 25 ve 40 A, 24VAC-280VAC ve 50-420VAC yük gerilimi ile  soğutucusu  dahili  olarak sunulmaktadır
  EPXX  serisi  8-30VAC/DC veya 90-240VAC  tetikleme  tek faz 12 – 70A, 24VAC-280VAC ve 50-420VAC yük gerilimi ve 3 faz 25-40-50A, 50-480VAC yük gerilimi ile sunulmaktadır.

  Enda Solid State Röle
  Güç Kontrol Ailesi

  ERCA serisi 4-20mAdc tetikleme 25-70A, 180-320VAC ve 180-500VAC yük gerilimi ve dâhili soğutucu ile sunulmaktadır.

  ERVA serisi 0-10VDC tetikleme 25-70A, 180-320VAC ve 180-500VAC yük gerilimi ve dâhili soğutucu ile sunulmaktadır.

  ENDA SSR lerin avantajları arasında düşük tetikleme gerilimin 8-30VAC/DC aralığında olup hem AC hem de DC tetikle çalışabilmesidir. Bununla berber SSR ve Güç kontrol üniteleri belirli akımların üstünde termostatik kontak verebilmekte böylelikle harici ekipmanları sıcaklığa bağlı devreye almak mümkün olmaktadır.

  Dahili soğutuculu olan ERCA,ERVA ve ER serisi ürünlerimiz ray montajlı kullanılabilmektedir.

  Tüm ENDA ürünlerin olduğu gibi SSR ve Güç üniteleri CE normlarını uygun olarak üretilmektedir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ