Kontrol Kalemi

ABB ve Formula E birlikte e-mobilitenin geleceğini yazıyor

ABB ve Formula E birlikte e-mobilitenin geleceğini yazıyor

  Öncü teknoloji lideri ABB, dünyanın ilk tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları serisi “ABB FIA Formula E Şampiyonası”na isim sponsoru olarak destek veriyor

  ABB ve Formula E, sürdürülebilir bir gelecek için e-mobiliteyi destekleyen çığır açıcı bir ortaklık kurdu. 2014 Eylül ayında Pekin’de düzenlenen ilk yarıştan beri Formula E, tam elektrikli uluslararası motor sporları alanında bir numara olarak konumlanmıştır. Bundan sonraki etaplarda, dünyanın öncü teknoloji lideri ABB’nin ismini, inovasyon ve teknoloji liderliğini de sunduğu yarış serisi “ABB FIA Formula E Şampiyonası” adıyla anılacak.

  Elektrifikasyon alanında rakipsiz uzmanlığı, elektrikli araç şarj çözümlerindeki liderliği ve elektrikli araçlar için dünyanın en geniş hızlı şarj istasyonu ağına sahip ABB, Formula E için ideal endüstri ortağıdır. Formula E, e- mobilite alanında elektrikli ve dijital teknolojileri geliştirmek ve test etmek için rekabetçi bir platform işlevi sunarak, altyapı ve dijital platformlarıyla birlikte elektrikli araçların tasarım ve işlevselliğinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. ABB ve Formula E, güçlerini birleştirerek e-mobilitenin sınırlarını zorlayacak biçimde konumlanacak.

  ABB CEO’su Ulrich Spiesshofer “E-mobilitenin geleceğini yazmak için Formula E ile ortaklık kurmaktan son derece heyecanlıyız,” diyor ve ekliyor: “Bugün, iki öncü birleşiyor. ABB ve Formula E, en gelişmiş elektrik ve dijital teknolojilerin ön saflarında yer aldığından, doğal bir uyum içerisindedir. Birlikte, bu heyecan verici spor etkinliğini gelecek seviyeyeye taşıyacak ve yüksek performanslı ekipler geliştireceğiz. Her seferinde heyecanla bir yarış kazanarak, birlikte geleceği yazacağız.”

  Formula E’nin kurucu ve CEO’su Alejandro Agag: “Formula E için tarihi bir gün yaşıyoruz. Elektrifikasyon ve dijital teknoloji alanındaki geçmişi ve uzmanlığı ile küresel teknoloji lideri ABB’nin, Formula E’nin isim ortağı olarak aramıza katılmasından onur duyuyorum. Her iki şirket de, imkanların sınırlarını zorlama ile eş anlamlıdır. Birlikte, ortak olarak, ABB FIA Formula E Şampiyonasını takip eden hayranlara ve tüketicilere en son teknolojiyi küresel ölçekte sergileyeceğiz.”

  Elektrikli araç altyapısında dünya lideri olan ABB, elektrikli arabalar ile elektrikli ve hibrit otobüsler için eksiksiz şarj çözümlerinin yanı sıra, gemilere ve demiryollarına elektrifikasyon çözümleri de sunmaktadır. ABB Elektrikli Araç şarj pazarına 2010 yılında girmiştir ve günümüzde 6.000’in üzerinde şarj cihazı ile hızla büyüyen küresel bir kurulu sisteme sahiptir.

  ABB FIA Formula E Şampiyonası Hakkında

  ABB FIA Formula E Şampiyonası, FIA’nın elektrikli sokak yarışı serisi olup, motor sporlarında dünyanın ilk tam elektrikli uluslararası tek kişilik kategorisidir. New York, Hong Kong, Paris ve Zürih gibi ikonik silüetlerin önünde yarışların düzenlendiği Formula E, dünyanın başlıca şehirlerine heyecan verici bir rekabet aksiyonu getirmektedir.

  Serinin dördüncü ayağında 10 ekip ve 20 sürücü ABB Formula E şampiyonluğu için mücadele ederek beş kıtada 11 şehirde rekabet edecektir. Bir sonraki yarış 13 Ocak tarihinde Marakeş’te düzenlenecek olup, 2018 şampiyonası Temmuz ayında sona erecektir.

   

  Formula E’yi takip edin:

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ