skala

Üye
Slm arkadaşlar..benim profilo BD 4360 ANFM no fros gri buzdolabım var..ikinci el olarak aldı...dolabımın sogutması normal gibi,veya az fazla olabilir en düşük ayarlarda kullanıyorum fazlasıyla sogutuyor....ama gel gelelim faturalarımda kabarma oldu dolabı aldıktan sonra aynı dolaptan üskatta var + ikinci bir derin dondurucu dolapları var benden 20 tl daha az fatura ödüyorlar...benim dolaptaki izlenimim dolap kapısını aç açma sanki programlanmış gibi ortalam 15 dakikada bir 20 25 dakika çalısıyor servisi aradım normal dedi kışında aynısını yapıyor dedim normal dedi...:( bu konuda ne tavsiye ederisiniz gözden kaçan bir hata mı var yoksa normal mi..? cevaplayan arakadaşlara şimdiden teşekkürler...

Bende normal olarak görüyorum ama bu konuda uzman değilim diğer üyeler daha iyi yardımcı olacaktır ama üst katınız dan 20 tl fazla ödemenizin nedeni belki dolap değildir mesela onlar klimayı çalıştırmıyordur siz her an çalıştırıyorsunuzdur veya daha az tv izliyordur vb. birçok neden olabilir sonuçta :)

Sayın selçuk bey yorumunuz için teş..ben hala küçük bir sorun oldugu kanısındayım...kışa kadar bekleyecem bu durumda ...çünkü herkez yaz dolayısyla normal diyor....ben hariçç :) sizlerden gelen yorumlarıda degerlendiricem bu arada...bu konuda biraz bilgi eksikligim vaar...

Arkadaşlar kışa kadar beklemeye karar vermiştim ama aklıma bir fikir geldi. gittim buzdolabı termometresi aldım (10 TL) ve dolabın sogutmasını ölçmeye kararverdim.. dolabın normal kullandıgım ayarları üst -18 alt 6 ayarlarını kullanıyorum... termometreyi dolabın no fros bolumune koydum ve 20 dakika gibi bekledim.. olması gereken derce - 18 termometrededki derce -7 ..:(.... yukarıdaki yazıyı okuduysanız aynı dolabı olan üskata gittim ve onun dolabına temometreyi taktım -18.5 tam olması gerken degerde...sonuç olarak benim dolap yeteri kadar sogutamadıgı için cok çalısıyor...servisi aradım bayramdan sonra gelecekler....artık gazımı az bilmiyorum...size yazarım.....bu konuda fikri olan arkadaşların tecrübelerini yazarlarsa sevinirim..saygılar....

Gazı az olsa da, motor basıncı düşük olsa da ayarladığınız değerleri görmeden motorun durmaması gerekir. Motor sargılarında problem olabilir, motor bir şekilde ısınıp termik açıyor, soğuduktan sonra tekrar devreye giriyor olabilir. Ama en muhtemel arıza, termostat arızasıdır. İstediğiniz dereceleri görmeden motorun devreden çıkmaması gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri