BOSCH DERİN DONDUCU ÇİFT KAPILI KILCAL DEĞİŞİMİ

VOLKANN78

Üye
çift kapılı derin donducu bosch buzdolabı kılcal tıkalı ve tüm yağ çözücülerle tıkanıklık açılmadı bu yüzden kılcal değiştirmek istiyorum 1/3 motor kılcal kaç cm olmalı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler bozdolabı boy 2.20 en 70 cm

Bu dolabın motoru 1/3 olamaz !
1/4 olmalı ,eger 1/3 ile degiştirilmiş ise zaten sorunlar hiç bitmez!
kılcal boyu motor gücü ve kullanılan gaza görede degişmektedir R12 gaza uygun kılcal R134a gaza çevrildiginde %10 uzaması gerekir.
R134a gazlı üretilmişse bu dolaba 273 mm uzunlugunda 1,8 mm çaplı kılcalı kullanmalısınız
Eğer R-600 gazlı üretilmişse kılcal boyutunuz ve iç capı zaten tamamen farklı oldugundan mutlaka degiştirilmelidir!

ali ustam öncelikle geçmiş bayramınızı kutlar ellerinizden öperim. evet yanlış yazmışım motor 1/4 600 gazlıydı 134 de çevirdim şu an tıkalı tüm yağ çözücülerle denedim açılmadı şimdi buzluğu temizleyip kılcalı değiştirmek istiyorum yukarıda belirtmiş olduğunuz kılcal uzunluğu sistem değiştiği için uygunmudur tşk ederim hayırlı işler

R-600 gazlı sistemlerden 134a ya dönüşümde 273 mm uzunlugunda 1,8 mm çaplı kılcalı kullanmalısınız .

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri