s7-200 ile s7-300 arasındaki fark nedir?

s7-200 ile s7-300 arasındaki fark nedir?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende merak ediyorum s7 200--s7 300--s7 400 arasındaki farklar nelerdir hangi ihtiyaclarda kullanılır
şimdiden cevaplarınız icin teşekkurler

s7-200 zamanıda Amerikalıların dizayn etmiş olduğu ve Siemensinde sonradan bünyesine kattığı PLC dir.
Genelde daha ufak prosesler için kullanılır. Micro Wİn ile programlanır.

s7-300 ve s7-400 daha geniş çaplı ugulamalar için kullanılan PLC lerdir...
"Simatic Manager "(STEP7) ile programlanır.şu anki en son versiyonu 5.4 tür.

s7 200lerde eklenecek modül sayısı max 7dir s7 300de ise bu daha fazladır
s7 200lerde hızlı sayıcı sadece 6 adettir s7 300de ise daha fazladır
gelişmiş ve pahalı bir plcdir s7 300

s7200 plc ler slave dir master olma özelligi yoktur s7300 ve 400 ler hem master ve hemde slave olarak kullanılabilir.

s7 300 de similatar progarmın içerisindedir. projeyi download ettiğiniz zaman plc ye yüklenmiş gibi similatörünü yapabilirsiniz.
s7 200 de proleyi expot komutu ile awl dosyası haline getirip başka bir similasyon progarmı ile sim edersiniz.

s7-300 prgramını kullanarak oluşturduğum programı s7-200 için kullanabilir miyim?

hayır kullanamassın siemensin standart cakal pazarlama politikaları bunlar hep s7 200 micro plc sınıfında kullanımı daha yaygın software olarak ikiside ayrıdır adanlar plcnin yanında su verseler para istiyorlar

hayır kullanamassın siemensin standart cakal pazarlama politikaları bunlar hep s7 200 micro plc sınıfında kullanımı daha yaygın software olarak ikiside ayrıdır adanlar plcnin yanında su verseler para istiyorlar

:):) SİEMENS i iyi tanımış ve sanırım benim gibi dili çok yanmış biri:D

:):) SİEMENS i iyi tanımış ve sanırım benim gibi dili çok yanmış biri:D

Arkadaş zamanla sen de yanarsın.Yirmi yıldır sektördeyim .kontaktör,termik,şalter hep siemens kullanıyorum.Ama iş PLC ve sürücülere geldimi iş değişiyor.Yıllarca bu cihazları da siemensten kullandık.Makina imalatçılarından siemens kullanmalarını talep ettik.Ama bir gün farkettim ki hıyarlık bende.Siemensin ne plc 'lerinden ne de sürücülerinden TÜRKÇE kılavuz çıkmıyor.Üstelik Kanunlara göre kılavuzun Türkçe olması zorunlu.Siemens'in başı Amerika dahil pek çok yerde rüşvetten derde girdi.Her halde ülkemizde de benzer ilişkiler yürüyor.
Bu yüzden işlemci-sürücü dendi mi markaya bakmadan kılavuzu Türkçe satış sonrası hizmeti iyi cihazlara yöneldim.
Benim yıllarca yaptığım hatayı siz yapmayın.Kutusundan Türkçe kılavuz çıkmıyorsa almayın

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri