invt invertertör ile yük asansörü

mrtsr

Üye
Merhaba ;

İNVT marka inverter ile basit aşağı yukarı duraksız yük asansörü yapacağım. Motor yönünü kontaktör vasıtası ile kontrol edeceğim. Sormak istediğim bu inverter ile ilgili tecrübem yok sadece inverterin motor çıkış uçlarına kontaktör devresini bağlasam herhangi bir sorun olur mu ?

Saygılar...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
inverterin cinsine gore kontaktör olmadan ileri geri yon verebılırsınız
cinsine göre derken kumanda girişleri cihazın cinsine göre değişir

Sadece, ınvertör kumanda girişleri klemenlerındekı baglantılarla, ıleri ve geri calıstrıma yaparsınız. Hız için frekansı da sabir degere ayarlarsınız. Kalkınma ve yavaslama zaman ayarlarını öyler ayarlayınkı, ilk duraga vardıgında hızını almıs olabilsin veya bır sonrakı durak da duracagında hızı düşmüş olsun. Kullanacagınız ınvertör markasına göre, baglantı çiziminde yardımcı olunur.

Merhaba. invertörlerde güç bağlantısı ve kontrol bağlantısı olarak 2 bölüm var. Kontrol bağlantı kısmında bağlantı şemasına göre belli 2 klemensi röle üzerinden kısa devre ederseniz motor ileri ve geri gidecektir. Yani fazları yer değiştirmenize gerek yok. Bunu inverter kendisi ayarlıyor. Siz sadece 24voltluk röle ile kumanda kısmınına 2 adet röle bağlayın. Rölenin biri aktifken motor ileri yönde haraket etsin, diğer röle aktifken ters yönde haraket etsin.

Arkadaşlar eraykırımlı hocamın yardımlarıyla hallettim teşekkürler ...

Ben teşekkür ederim yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

merhaba
arkadaslar bildigim kadariyla yuk asansorlerine siradan invertor baglamak pek dogru degil
cunku yuklu vaziyette asagi inerken
yukun olusturacagi asagi cekme egilimi motor uzerinde regeneratif enerji olusturacak.
buna gore surucu veya dcbus voltaj yukselmesini engelleyici tedbir almasi gerek.
bunun icindirki asansorler icin bazi markalar ozel suruculer uretir.
not bildigim kadariyla boyle asansorde tecrube etmedim henuz.

merhaba
arkadaslar bildigim kadariyla yuk asansorlerine siradan invertor baglamak pek dogru degil
yukun olusturacagi asagi cekme egilimi motor uzerinde regeneratif enerji olusturacak.
buna gore surucu veya dcbus voltaj yukselmesini engelleyici tedbir almasi gerek.

Haklısın egypt arkadaşım yük asansörlerinde ve tavan vinçlerinde sıradan invertörler kullanılmaz örnek vermek gerekirse biz fabrikamızda Schneider sürücüleri kullanırız. Dikey harekette Schneider ATV71 yatay hareketlerde ATV31 sürücüleri tercih ederiz. Dcbus voltaj yükselmesi içinde motor kw tının yarısı kadar frenleme direnci takarız.

merhaba

hocam kullandığım inverter İNVT CHV180 modeli ve sadec yük asansörleri için tasarlanmış özel bir inverter.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri