Kumanda Devresi

S.A

Ben meslek lisesi öğrencisiyim ve bir sorum olacaktı.

üç fazlı asenkron motor
start butonuna 1.defa basıldığında 1. motor
start butonuna 2. defa basıldığında 2. motor çalışacak.

EKTS de
kumanda ve güç devresini nasıl çizebilirim.

sizin daha önce paylaştığınız devreyi buldum yalnız 2. kez basıldığında 1. motor duruyor durmaması lazım.ben yeni öğreniyorum bana bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim

Ben bu devrenin çözümünü vereyim. Senden de şu sorunun çözümünü yapmanı isteyeyim. Bu derede starta 1. basıştan sonra 1. motor 2. basıştan sonra 2. motor çalışıyor. Sen bu devreye öyle bir ekleme yapki, 3. basışta 2 motorda dursun ve 4. basışta işlem baştan tekrar başlasın. Bunu yapmazsan ve hazır olan bu devre üzerine konarsan, öğrenemezsin...

öncelikle çok teşekkürederim bana yardım etmek istediğiniz için

hemmuhhemtek sizin bu devrede ise 2. kantaktörün önüne kapalı kontak getirdim çalışma prensibine önce m kontaktörü enerjilenip 1 kontaktörün enerjilenmesini saglayıp devreden çıkıyor bu yüzden 2.defa bastıgımda 2 kontaktör enerjilenmiyor umarım devrenin çalışmasını doğru anlamışımdır.
bizim sınavlarımızda bu tür sorular çıkıyor ve ben devreleri ezberleyip sınava girmek istemiyorum sizlerden istediğim bana bu konuda yardımcı olmanız.
ben bolubeyin daha önce paylaştığı devreyi buldum demiştim ve devrede m2 motorunu mühürledim çalışıyor yalnız basılı tuttugumda m1 motoru duruyor belirtmek istedim

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri