Kumanda Problemi

heroty

Üye
start butonuna bastıgım zaman 1.motor çalısacak.10 sn sonra 2.motor calısacak.sonra 2.motor duracak tekrar 1.motor calısacak.sistem stop butonuna basana kadar durmadan calısmaya devam edecek.tek zaman rölesi kullanılacak.:):)

2. motor çalıştıktan ne kadar sonra duracak bunu bilmeden devreyi yapmak imkansız. Bir de ödeviniz varda yardım mı istiyorsunuz yoksa "hadi bakalım bu devreyi kurabilecek misiniz?" diye bir düşünceniz mi var?

1.motor ile 2. motor çalışma zamanları aynımı?

Aynı ise yardımcı role ile yapılabilir.o yüzden sordum..

start butonuna bastıgım zaman 1.motor çalısacak.10 sn sonra 2.motor calısacak.sonra 2.motor duracak tekrar 1.motor calısacak.sistem stop butonuna basana kadar durmadan calısmaya devam edecek.tek zaman rölesi kullanılacak.:):)

Birde Titus arkadaşımız iyi bir noktaya değinmiş.Soruyu soruş şekliniz Hadi buyrun yapalımda göreyim gibisine geld bana..Burdaki yardımcı olacak arkadaşlar mesleklerinde uzman kişiler.Sen soruyu sorarken gerçekten yardıma ihtiyacın olduğun bir izlenim verirsen bizler daha şevk içinde yardım sunabiliriz!!!!

Kolay gelsin!!!

soruyu sorus seklını dıger arkadaslar gıbı bende begenmedım.anlatımına ıyı bıseyler yuklemek ıstedım ama bana da pek ınandırıcı gelmedı senın yardım ıstedıgın bundan ötürü soruyu daha anlaşılır biçimde ve rica manasında tekrar alırsak sana yardımcı oluruz

? Tek zaman rölesi start ve stop ve 2 motor. Kontaktör veya röle yokmu :)

soruyu sorus seklını dıger arkadaslar gıbı bende begenmedım.anlatımına ıyı bıseyler yuklemek ıstedım ama bana da pek ınandırıcı gelmedı senın yardım ıstedıgın bundan ötürü soruyu daha anlaşılır biçimde ve rica manasında tekrar alırsak sana yardımcı oluruz

Ben ustaya katılıyorum size vereceğim cevap ise fazla uğraşmayın bir Logo yükleyin zaman rölesine bile gerek yok...

Mono faz ise kontaktörde istemez.

Gerçekten böyle bir şey düşünüyorsanız. Logosuz ve 1 zaman rölesi ile yapılabilir. Ama zaman rölesi digital 2 setli zaman rölesi olur. Onu isterseniz size güç ve kumandasını verebilirim.

Ve böylece bu konuya son veririz.

Teşekkürler...;)

tekrar soruyorum .start butonuna basıldıgı zaman 1.motor calısacak.10 sn sonra 1.motor duracak 2.motor calısacak.daha sonra 2.motor 10 sn sonra duracak ve tekrar 1.motor calısacak.yanı motorlar 10 ar sanıye calısıp duracaklar.bu sistemm stop butonuna basılana kadar devam edecek.yalnız tek zaman rölesi kullanılacak.

butonlar 2 kontaktor ve 1 adet flasor zaman rolesi ile sorun cozulur :D

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri