motor sürücüsü

ysoner

Üye
kayış ve kasnak vasıyası ile daıresel hareket yaptırılan bır motor var.motor surucu ıle calısıyor.ancak motorun basladıgı noktada duraması saglanamıyor.baslanılan noktanın ya onunde duruyor yada arkasında.surucuye sınyaller manyetık sensorler yardımıyla gıdıyor.kumanda devresınde hata yok.motorun aynı noktada baslayıp durmasını nasıl saglayabılırım.yardımlarnız ıcın tesekkurler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
acc dec ayarları mınımumda yani 0,01de onlarda sorun olucagını zannetmıyorum.ama dc frenleme modu kısmını acıklarsan sevınırım.kullandıgım surucu telemecanique atv seri numarası aklımda degıl ama 3/4 hp lik 0,75 kwlık bir sürücü

Selam öncelikle tahrik edilen kütlemi motoru döndürüyor (motorun enerjisi kesildiği halde ) yoksa motora kesme sinyali gittiği halde hassas ayarlamamı yapılamıyor bunu tesbit etmek gerekir .Bir çözüm tahrik edilen kütle motora göre büyükse ve redüktör varsa, bir fren kavrama secerek önce motordan kavramayı ayırıp hemen ardından frenlemek, veya sisitemin kütlesi küçükse mustak arkadaşımızın dediği gibi hedef sensöre gelmeden
diğer bir kam sensörü ile 2. hıza (düşük hıza alıp ) istenilen hedef sensöründe durdurmak kolaygelsin

motora fren takabilirsin.

yardımlarınız ıcın tesekkurler arkadaslar.cozumu su sekılde bulduk;motora fren takarak.gercı dahagelmedıgı ıcın elımıze nasıl bır sonuc aldıgımı soyleyemem ama yakınca sızede bıldırırım.balatalı fren motora enerjı geldıgınde balata rotor mılını bırakıyor.motorun enerjısı kesıldıgınde balata mılı sıkarak durduruyor.uygulanmıs seklını gordum ama bende nasıl bır sonuc verıcek gorucez bakalım.

------------------------------------------------------

kasif37 arkadasım yavaslatma sensorude koydugum halde sonuc alamıyorsum.neyse ınsallah fren sıstemıyle halledıcez

Arka arkaya mesaj atmak yerine lütfen düzenle butonunu kullanınız.

Düzenleme: BuRçin.

tesekkurler atv yı kurcalaınca bıraz buldum :) ama bunlarda ıyı oldu mutlaka lazım olucaktır ban.

iyi akşamlar banada altivar 61 lazım yardımcı olursanız cok sevınırım......kolay gelsin

Ekte Telemekanik markalı ürünlerle ilgili dökümanlarda forumda mevcut

cok tşk erolgke ilgilendiğin için ama ben bıraz daha geniş bir anlatım istiyorum daha önce kullanan arkadaşlar varsa biraz daha geniş bilgi aolabilir..... ilginize şimdiden çok tşk

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri