yük bankası

ustalarım merhaba forumda arattım ama bulamadım resimde gördüğünüz tersanelerde gemi jeneratörlerini test etmek için kullanılan yük bankasıdır, 3 tane bıçak vardır ve banka tuzlu suyla doldurulur ve pompalarla ile su devirdayim olur ve bıçaklar yavaş yavaş suya batırılır , gördüğünüz 3 bıcak demirden yapılmıştır , 95 lik kablolar ana panoya bağlanıyor, ve test aşamasında su adeta kaynıyor . konuya geleyim kısaca 2600 kva lık saft jeneratörü yük testinde 1500 amperden yukarı çıkamamışlar ve bizim departmana iletmişler bizde düşünüyoruz akımı nasıl yükseltebiliriz sudaki direnci nasıl azaltmamız gerekli , bıcaklar küçültülmelimi , yakınlaştırılmalımı , tuzlu deniz suyu faktörüde var sizce ne yapmalıyız ki amperi yükseltelim yüklenme testinde
IMG-20150409-02893.jpg
IMG-20150411-02895.jpg
IMG-20150411-02896.jpg
IMG-20150411-02897.jpg
sizin yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler saygılar ....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
suyun içerisine girın bıcakların alanlarını genişletmeniz veya bıcakların yanına bierer tane daha bıcak bağlamanız yeterlidir.

peki neden böyle bir sistem kullanıyorlar sizce bıcaklar neden üçgen şeklinde , yada biraz daha yaklaştırırsak ne olur

tuzlu suya biraz daha tuz atsak suda direnç daha fazla oluşur mu teşekkürler

bıcakları yaklaştırmanız da olabilir ama aradaki su azalacağından istenmiyen patlamalar olabilir.
tuzlu su yerine sodalı su da kulana bilirsiniz araştırın "Biezikli asankıron motorlara sulu yol verme"

Forum istatistikleri

Konular
128,208
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri